Beceneve: Mirigy
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.

A Csongor és Tünde egyik előadása előtt Gobbi bement a körúton egy csemegeüzletbe. Apróságokkal kezdte, nagyobbacskákkal folytatta, végül jókora csomagra valót vásárolt össze.

– Küldjék, kérem, a Nemzeti Színházba, Gobbi Hilda részére – mutatott a portékára a színésznő, s az üzlettulajdonos kisfia, aki eddig a pult mellett bámészkodott, most megszólalt.
– A Mirigy? – kérdezte.
– Igen, a Mirigy – felelte Gobbi mosolyogva, s a boltos, hangjában nem titkolt büszkeséggel, jegyezte meg:
– Jaj, ez a Sanyi, ez a Sanyi…Alig múlt tízéves, és már minden művésznőt a becenevén ismer…

(Forrás: Békés István: Legújabb magyar anekdotakincs)

Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Goethe még diák korában gyakran sétált a város határain kívül is. Egyszer egy keskeny ösvényen járt éppen, amikor a vele éppen rossz viszonyban álló diáktársa jött szembe.
 
Tanguy apó műkereskedésének kirakatába gyakran ki voltak téve fiatal művészek munkái. Egy járókelõ megpillantott a kirakatban egy Cézanne csendéletet, mely négy almát ábrázolt. Betért a kis üzletbe, s megkérdezte, mennyibe kerül a kirakatban lévõ kép?
Aforizmák
„ Ha hibátlanok volnánk, nem telnék annyi gyönyörűségünk abban, hogy a mások hibáit észrevegyük."
La Rochefoucauld
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ