Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Részletesebb információkért kattintson a cikk címére!
A Kormány a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendeletével akként döntött, hogy az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó SARS-CoV-2 koronavírus világjárvány következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében Magyarország egész területére veszélyhelyzetet hirdet ki 2020. november 4-ével.
Kedves Kolléganők és Kollégák! Sajnálatosan a járvány a művészeti területen egyre több munkahelyen megjelent. A koronavírus további terjedésének megakadályozása és az ügyeiket intéző kollégák és munkatársaink egészségének védelme érdekében a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége képviselőjeként szükségesnek látom azonnali óvintézkedések bevezetését. Reményeim szerint ezeket a változásokat csak a járvány terjedésének jelenlegi intenzitásának idejére szükséges fenntartanunk. A fentiek megvalósítása érdekében székházunkban (Budapest, III. Vörösvári út 101.) 2020. október 14-től
a személyes ügyfélforgalom szünetel.
Részletesebb információkért kattintson a cikk címére!
Meghalt Imamura Sohei
Dátum: 2006. május 30., kedd, 11:53
Hetvenkilenc éves korában, keddenTokióban elhunyt Imamura Sohei, neves japán filmrendező, aki olyan képet festett filmjeiben Japánról, az évszázadok óta meggyökeresedett szokásokról és társadalmi beidegzõdésekrõl, amelyek merőben mások voltak a jól ismerteknél.
Imamura, aki egyike volt azon keveseknek, akik kétszer is elnyerték a cannes-i filmfesztivál Aranypálmáját, 1926-ban született Tokióban. Pályájának elején olyan nagy mesterek mellett dolgozott, mint Odzu Jaszuhiro, az Utazás Tokióba, vagy Kobajasi Maszaki, a Harakiri rendezõje. Az 1960-as években indult japán „új hullám" egyik legjelesebb képviselõjének tartották, de már 1958-ban ismertté vált az Ellopott vágy című filmjével, amelyben expresszionista-groteszk stílusban szembesítette a nézõket a japán társadalom örökre rögzültnek tűnõ konzervativizmusával. Ez a kíméletlen, hazája erkölcsi felfogásával szembeni már-már gátlástalan szemlélet jellemezte késõbbi munkáit, amelyek közül A háború utáni történet egy bárhölgy szemével (1970), a gyereklány prostituált történetét feldolgozó, annak idején nálunk is bemutatott Szandakan 8 (1975), az Enyém a bosszú (1979), és a pornográfia határát súroló Miért ne? (1981) vált Nyugaton is ismertté. Miután állandó anyagi gondjai voltak, Imamura 1983-ban filmiskolát hozott létre, és ennek segítségével alkotta meg Fukudzava Sicsiro novelláiból készült döbbenetes hatású, naturalizmustól sem mentes filmjét, a Narajama balladáját, amelyet Cannes-ban Aranypálmával jutalmaztak. A kegyetlen õsi szokás, az öregeknek egy kopár hegyre való felvitele már 25 évvel korábban is megihlette õt, akkor a japán tradicionális kabuki színház eszközeivel készített belõle filmet. E film férfi fõszereplõjeként vált nemzetközi sztárrá kedvenc színésze, Ogata Ken. Tizennégy évvel késõbb újra Imamurának ítélték az egyik legnagyobb európai fesztivál fõdíját A tű című filmjéért, amely egy szerelmi gyilkosság elkövetõjének tragédiája. Közben még olyan sokkoló művet is készített, mint a Fekete esõ (1989), amely a hirosimai atomtámadás következményeit mutatta be a maga kendõzetlen stílusában. 2002-ben egyike volt azoknak a rendezõknek, akik egy-egy epizóddal hozzájárultak a New York-i terrortámadás emlékére készült 11-09-01 című nemzetközi filmalkotáshoz. Ez volt az utolsó filmje. Imamura Soheivel májrák végzett. (MTI-Panoráma)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az Isteni színjáték tengernyi szereplőjéből és fordulatos eseményéből is kitűnik, hogy Dante emlékezőtehetsége rendkívüli volt. Erről a csodálatos memóriáról egy szerény, de frappáns történet is beszámol.
Szabadtéri előadás világítópróbája volt, mikor a rendező ingerülten ordított rá a világosítókra: – Gyerekek, vegyétek már ki azt a sárgát! Hát nem látjátok, milyen sok?!?
Aforizmák
„ Ami lámpafényben igaz, az nem mindig igaz napfényben."
Joseph Joubert
|
|