Új magyar animációs sorozat készült
Dátum: 2021. február 9., kedd, 11:23

Eredeti ötleten alapuló, új magyar animációs sorozat született Janó Manó és az elveszett harmatcseppek címmel, amelynek teljes évada május végén lesz elérhető a UMAKIDZ nevű Youtube-csatornán.

A Csupalomb erdő gondnokának, Janó Manónak kalandjaiból készült 13 részes animációs sorozat a Magyar Média Mecenatúra program támogatásával, az Umatik Entertainment gyártásában valósul meg - olvasható az MTI-hez pénteken elküldött tájékoztatóban.

Herko Attila forgatókönyvíró és Miklósy Zoltán rendező mesés kalandtörténetének hőse Janó Manó, aki Csupalomb erdő gondnokaként az erdő lakóinak békés és nyugalmas élete felett őrködik. Az egyik legfontosabb feladata a harmatcseppek begyűjtése, amelyekből gyógyszereket, gyógyitalokat és titkos elixíreket készít. Egy nap azonban fenekestől fordul fel az élet. Zord, viharos szél és borús fellegek jelzik, hogy szörnyűség történt: eltűntek a harmatcseppek. Janó egy percig sem habozik. Felfedezőútra indul, hogy megtudja, mi történhetett. Útitársa Zizgő Zizzencs, a kis szentjánosbogár lesz, akivel számos akadállyal, és nehézséggel kell megküzdeniük, míg eljutnak az eltűnt harmatcseppek rejtélyéhez köthető titokzatos és sötét mágushoz - áll az ismertetőben.

A Janó Manó és az elveszett harmatcseppek látványvilágát a 3D-t és a 2D-t ötvöző animációval teremtették meg az alkotók. Ennek a technológiának köszönhetően a térben mozgatott kétdimenziós figurákkal a megszokottól eltérő képi világot hoztak létre. Előbb a hangot, párbeszédeket vették fel, és csak azt követően, az elhangzottakra építve készült az animáció. Janó Manó hangja Harsányi Gábor, a mesélőé Epres Attila, míg Janó ellenfele Reviczky Gábor hangján szólal meg. A további szerepeknek egyebek mellett Faragó András, Kőszegi Ákos, Csankó Zoltán, Kerekes József, Rékasi Károly és Kálid Artúr kölcsönözte a hangját.

A Janó Manó és az elveszett harmatcseppek első évadának gyártási munkálatai 2020. novemberében fejeződtek be. Az első hat rész már látható, a többi epizód május végéig kerül fel a UMAKIDZ Youtube-csatornára.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Yehudi Menuhin hegedűművész nemcsak játékáról, hanem roppant szorgalmáról is híres. Naponta nyolc órán át gyakorol, s ezt sohasem mulasztja el.
 
Az évek senki fölött sem múlnak nyomtalanul, s egyre gyakrabban fordul elő, hogy kisebb-nagyobb panaszokkal föl kell keresniük az orvost. Így tett Dobsa Sándor is, aki az idősebbek számára egyet jelent a Stúdió 11-gyel, s kiváló zongorakísérőként a fiatalok előtt sem ismeretlen.
Aforizmák
„ Többnyire rettenetesen unatkozunk azok társaságában, akiket untatunk."
Francois De La Rochefoucauld
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ