Fórum / Hírek, cikkek / 110 éve született Eisemann Mihály Téma indító: Művész-világ  
' 110 éve született Eisemann Mihály ' című cikkhez tartozó téma.
Hozzászólás írásához kérem jelentkezzen be!
Johannes 2013-02-09 22:24 | Válasz erre | #1
Apai nagymamám Eisemann Margit a zeneszerzõ valamiféle rokona volt, erröl tanuskodik, hogy tobbizben Édesapám meglatogatta a zongoristát, utoljára talán az Old Firenze bárban. Apám halála után Édesanyám folytatta a kapcsolatot ugyanott. Én is voltam egyszer, de nem beszéltem Vele, aztán a Forradalom mindent leállitott. Egyszer beszéltem telefonon E. M. Leányával, sajnos Ö elutasitott minden rokonféle kapcsolat létezését is. Talán félt a szokásos "szegény rokon" szekáns megjelenéséröl. Emil apám sikeres diszlettervezõ volt haláláig, 1944 májusáig. Szeretném a rokonságot összehozni. Dr. Plivelic Ivan, kémikus, Italia, plivelic@libero.it
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Shaw nyomtatott meghívót kapott egyik hölgyismerősétől, akit különösebben nem kedvelt.
 
„ A Kaviár és lencse című bohózatban a szövegkönyv szerint kinyílik az ajtó, a közönség megpillant, pisztolylövés, a szívemhez kapok és felkiáltok: „Meglőttek!...Gyilkosok!...” – És összeesem. Az egyik előadáson a pisztoly csütörtököt mondott. De hát nekem el kellett hunynom ott a helyszínen. Mit tehettem?...
Aforizmák
„ Ha hibátlanok volnánk, nem telnék annyi gyönyörűségünk abban, hogy a mások hibáit észrevegyük."
La Rochefoucauld
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ