BELÉPÉS Regisztráció Elfelejtett jelszó
RSS
Hírlevél:  OK
Fórum / Hírek, cikkek / 25 éve halt meg Paul Géraldy Téma indító: Művész-világ  
'25 éve halt meg Paul Géraldy ' című cikkhez tartozó téma.
Hozzászólás írásához kérem jelentkezzen be!
mrolgyay 2016-10-28 06:02 | Válasz erre | #3
Ja! És még valami!
Kosztolányi Nagyon Jól eltalálta a versek alapattitűdjét és dal-szerű hangzatát!

És még egy érdekesség:

K. D., és P. G. ugyanabban az évben születtek: 1885-ben. Nem különleges 1beesés? :-)
mrolgyay 2016-10-28 05:53 | Válasz erre | #2
http://mek.oszk.hu/00300/00387/00387.htm
mrolgyay 2016-10-28 05:50 | Válasz erre | #1
Én, a magam részéről a "Te meg Én" c. hallatlanul és halhatatlanul zseniális könyvecskéjét olvastam Paulnak.

(ÉLETEM HATALMAS ÉS MINDMÁIG E!G!Y!E!T!L!E!N! NAGY SZERELMÉTŐL KAPTAM AJÁNDÉKBA:-)
-- ÍGY NAGYON-DE NAGYON FONTOS A SZÁMOMRA EZ A KIS VERS-FÜZÉR!!

Az irodalomtörténet mostohán bánik Géraldyval? Valóban? Igaz lenne ez a kijelentésük? SAJNOS IGEN!

Még az olyannyira -- és méltán! -- elismert Nagy Magyar Géniusz -- Hegedüs sem vette fel a "Világirodalmi arcképcsarnok" c. -- egyébként -- KIVÁLÓ könyvébe!! PEDIG, HA VALAKINEK: PAUL GÉRALDYNAK MINDENKÉPPEN OTT LENNE A HELYE!!!, ebben a Nagyszerű Művészeket felsorakoztató-bemutató életrajz-esszé-csokorban!!!
A magam Igazságát megvallva: NEM IS ÉRTEM! az általam olyannyira tisztelt és Nagyra Becsült Hegedüs Gézát!! (HALLATLAN "VÉTEKNEK" TARTOM EZT A "KIHAGYÁST"!!!)

ÉS MÉG EGY NYAMVADT MAGYAR-NYELVŰ WIKIPÉDIÁJA SINCSEN! SÚLYOS HIBA!!!

Ennek viszont tiszta szívemből ÖRÜLÖK!!!:-) :"...élőbb, mint sok más, ismertebb és elismertebb kortársa. A szerelmes idézetek gyűjteményeinek állandó szereplője, ott van az esküvőkön, idézik egymásnak a szerelmesek."

Idővel, szeretném majd az összes Lírai Alkotását elolvasni ---- mert a Te meg Én 1Xűen LENYŰGÖZÖTT!!!!!! MINDANNYIUNKNAK AJÁNLOM EZT A KÖNYVECSKÉT!

Üdvözlettel: olgyay
Utoljára módosítva: 2016-10-28 05:52
Keresés:  KERESÉS
alma: csak szólok, hogy...
Galéria

Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó

Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Ludwig van Beethoven és Johann Wolfgang Goethe 1807-1808 táján együtt üdültek Karlsbadban. A zseniális zeneköltő és a költőzseni összebarátkoztak, s gyakran indultak együtt kocsikirándulásra.

Victor Hugo a nagy francia író egyszer sürgős munka előtt állt. Mivel nem bízott eléggé abban, hogy végig kitart feladata mellett, félig levágta a szakállát és félig a haját, az ollót pedig kidobta az ablakon.
Aforizmák
„ Ha egyedül vagyok egy szobában, akkor ember vagyok. Ha bejön egy nő, akkor férfi lettem. És annyira vagyok férfi, amennyire nő az, aki bejött."
Karinthy Frigyes
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ