Fórum / Hírek, cikkek / 25 éve halt meg Paul Géraldy Téma indító: Művész-világ  
'25 éve halt meg Paul Géraldy ' című cikkhez tartozó téma.
Hozzászólás írásához kérem jelentkezzen be!
mrolgyay 2016-10-28 06:02 | Válasz erre | #3
Ja! És még valami!
Kosztolányi Nagyon Jól eltalálta a versek alapattitűdjét és dal-szerű hangzatát!

És még egy érdekesség:

K. D., és P. G. ugyanabban az évben születtek: 1885-ben. Nem különleges 1beesés? :-)
mrolgyay 2016-10-28 05:53 | Válasz erre | #2
http://mek.oszk.hu/00300/00387/00387.htm
mrolgyay 2016-10-28 05:50 | Válasz erre | #1
Én, a magam részéről a "Te meg Én" c. hallatlanul és halhatatlanul zseniális könyvecskéjét olvastam Paulnak.

(ÉLETEM HATALMAS ÉS MINDMÁIG E!G!Y!E!T!L!E!N! NAGY SZERELMÉTŐL KAPTAM AJÁNDÉKBA:-)
-- ÍGY NAGYON-DE NAGYON FONTOS A SZÁMOMRA EZ A KIS VERS-FÜZÉR!!

Az irodalomtörténet mostohán bánik Géraldyval? Valóban? Igaz lenne ez a kijelentésük? SAJNOS IGEN!

Még az olyannyira -- és méltán! -- elismert Nagy Magyar Géniusz -- Hegedüs sem vette fel a "Világirodalmi arcképcsarnok" c. -- egyébként -- KIVÁLÓ könyvébe!! PEDIG, HA VALAKINEK: PAUL GÉRALDYNAK MINDENKÉPPEN OTT LENNE A HELYE!!!, ebben a Nagyszerű Művészeket felsorakoztató-bemutató életrajz-esszé-csokorban!!!
A magam Igazságát megvallva: NEM IS ÉRTEM! az általam olyannyira tisztelt és Nagyra Becsült Hegedüs Gézát!! (HALLATLAN "VÉTEKNEK" TARTOM EZT A "KIHAGYÁST"!!!)

ÉS MÉG EGY NYAMVADT MAGYAR-NYELVŰ WIKIPÉDIÁJA SINCSEN! SÚLYOS HIBA!!!

Ennek viszont tiszta szívemből ÖRÜLÖK!!!:-) :"...élőbb, mint sok más, ismertebb és elismertebb kortársa. A szerelmes idézetek gyűjteményeinek állandó szereplője, ott van az esküvőkön, idézik egymásnak a szerelmesek."

Idővel, szeretném majd az összes Lírai Alkotását elolvasni ---- mert a Te meg Én 1Xűen LENYŰGÖZÖTT!!!!!! MINDANNYIUNKNAK AJÁNLOM EZT A KÖNYVECSKÉT!

Üdvözlettel: olgyay
Utoljára módosítva: 2016-10-28 05:52
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Molnár Ferenc jókedvű társasággal vacsorázott egy óbudai vendéglőben. Az asztalok között állandóan ott lábatlankodott egy szemtelen kiscsirke, le-lecsapva a morzsákra.
 
Varsányi Irén, a Vígszínház nagy művésze az utcán összefutott egy színészkollégájával.
Aforizmák
„ Amikor fiatalabb voltam, mindenre emlékeztem, akár megtörtént, akár nem."
Mark Twain
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ