A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Részletesebb információkért kattintson a cikk címére!
A Kormány a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendeletével akként döntött, hogy az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó SARS-CoV-2 koronavírus világjárvány következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében Magyarország egész területére veszélyhelyzetet hirdet ki 2020. november 4-ével.
Kedves Kolléganők és Kollégák!
Sajnálatosan a járvány a művészeti területen egyre több munkahelyen megjelent. A koronavírus további terjedésének megakadályozása és az ügyeiket intéző kollégák és munkatársaink egészségének védelme érdekében a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége képviselőjeként szükségesnek látom azonnali óvintézkedések bevezetését. Reményeim szerint ezeket a változásokat csak a járvány terjedésének jelenlegi intenzitásának idejére szükséges fenntartanunk.
A fentiek megvalósítása érdekében székházunkban (Budapest, III. Vörösvári út 101.)
2020. október 14-től
a személyes ügyfélforgalom szünetel.
Részletesebb információkért kattintson a cikk címére!
Nicanor Parra chilei költőé a Cervantes-díj
Dátum: 2011. december 2., péntek, 7:19
Nicanor Parra Sandoval 96 éves chilei költő kapta a spanyol nyelvterület legrangosabb irodalmi elismeréseként emlegetett Cervantes-díjat a "népnyelvet" a hagyományos verseléssel ötvöző nagyhatású munkájáért.
A Cervantes-díj idei nyertesének kilétét csütörtökön jelentette be Madridban Ángeles González-Sinde spanyol kulturális miniszter. Nicanor Parra - a világhírű folkművész, Violeta Parra fivére - a harmadik chilei, aki elnyerte a kitüntetést. Munkásságának rajongója Bob Dylan, és tisztelője volt Alan Ginsberg, a beatkorszak nagy költője is.
Nicanor Parra első verseskötete 1937-ben jelent meg, a szerző az általa antiköltészetként emlegetett stílusban alkotott, bevezette a köznyelvi fordulatokat a hagyományos költészetbe - méltatta a spanyol kulturális minisztérium az idős férfit.
A költő kétszer is - 1969-ben, illetve 1981-ben - elnyerte a chilei nemzeti irodalmi díjat, műveit sok nyelvre lefordították.
A 125 ezer euróval járó Cervantes-díjat olyan irodalmi alkotóknak ítélik oda, akik munkájukkal hozzájárulnak a spanyol nyelv gazdagságához. Az először 1976-ben átadott elismerésen legtöbbször spanyol és latin-amerikai szerzők osztoznak, tavaly Ana Maria Matute spanyol írónő kapta, de a díjazottak között szerepel Mario Vargas Llosa, Camilo José Cela és Caros Fuentes is.
(MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások