|
|
Kevés olyan zenekart lehet említeni, ami annyira megélte volna a legszörnyűbb poklokat és legfelemelőbb sikereket is, mint a Vaya Con Dios.
A legtöbb magyar szórakozóhelyen az emberek úgy őrülnek meg a „Nah Neh Nah” című szám első néhány taktusától, hogy közben azzal sem feltétlenül vannak tisztában, ez a sokat megélt Vaya Con Dios egyik legsikeresebb slágere.
Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező tölti be hétfőtől a Nemzeti Kulturális Alap elnöki tisztét. Ezt maga az érintett erősítette meg az MTI-nek pénteken a kinevezéséről megjelent sajtóhírek kapcsán.
Sofia Coppola és Darren Aronofsky versenyfilmjein kívül további huszonegy nemzetközi produkció indul a szeptemberi velencei filmfesztivál fődíjáért – jelentette be csütörtökön a fesztivál igazgatója, Marco Müller, aki hangsúlyozta, hogy fiatalos mezőny állt össze, mivel a rendezők átlagéletkora 47 év.
Akár egy hadsereget fel lehet szerelni: kimustrált tankokat árul a sereg – nálunk is, Nyugaton is. Van már MÍG vagy T-72-es, tábori konyha, tán löveg is akad, pár éve meg árvereztek egy DO-27-es (német) repülőgépet. Kézifegyver ugyan nincs, de hatástalanítottat (vagy műanyag utánzatot) talán be lehet szerezni.
Összeomlott az Europeana
Dátum: 2008. november 21., péntek, 15:30
A szerverek nem bírták az érdeklődők hatalmas rohamát, a számítógépes rendszer összeomlott, és elképzelhetőleg akár december közepéig elérhetetlenné vált az interneten Európa digitális multimédia-könyvtára, az Europeana.
A www.europeana.eu című portált csütörtökön indították ünnepélyes keretek közt. Az Europeana most, az induláskor több mint kétmillió "tételt" - könyveket, térképeket, hangfelvételeket, fényképeket, levéltári anyagokat, festményeket, filmeket - tenne hozzáférhetővé az Európai Unió országainak nemzeti könyvtáraiból, illetve kulturális intézményeiből - ha bírná az iramot. Az informatikai hátteret a Koninklijke Bibliotheek, a holland nemzeti könyvtár lenne hivatott biztosítani, ám percekkel az indítás után kiderült, hogy alaposan elszámították magukat. Óránként ötmillió látogatót még képesek lennének kiszolgálni, de miután óránként 20 millióan próbáltak kattintani az Europeana internetes címére, világossá vált, hogy a számítógépes kapacitást nagyságrendekkel kell bővíteni. Ez hetekig, akár december közepéig is eltarthat - közölték pénteken.
(MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
alma: csak szólok, hogy...
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Örkény István a XX. század derekán alkotott. Az akkori kor (főként a politikai réteg) nem nagyon ismerte el munkásságát, sőt, nem nagyon kedvelte azt. Ezért aztán Örkény úgy döntött, hogy önként felhagy hivatásával, s megpróbálkozik az újságírással.
Maurice Joxant-nak, Lautrec barátjának az a gondolata támadt, hogy Lautrecnek bizonyára örömet szerezne, ha kijárná neki a Becsületrendet.
Aforizmák
„ Az ember, ha állat – rosszabb az állatnál."
Rabindranath Tagore
|
|