A költészet napja - Az egyéni versmondás világrekordját készül felállítani Lutter Imre
Dátum: 2019. április 3., szerda, 11:46

Az egyéni versmondás világrekordját készül felállítani a költészet napja alkalmából Lutter Imre előadóművész, a Magyar Versmondók Egyesületének ügyvezető elnöke. Az Ugorj be egy versre! szlogennel a Fészek Művészklubba április 11-re meghirdetett programhoz színészek, énekesek, sportolók, előadóművészek, versmondók is csatlakoztak.

Lutter Imre a költészet napján több mint 24 órás folyamatos versmondásba kezd: a rekordkísérlet április 11-én 10 órakor indul és április 12-én 10 óra után zárul - áll a Magyar Versmondók Egyesületének MTI-hez eljuttatott közleményében.

Mint írják, a rendezvényen fellép Molnár Ferenc Caramel, Nagy-Kálózy Eszter, Bagi Iván, Katus Attila, Huzella Péter, Szentgyörgyi Rómeó, Jávori Ferenc Fegya, Müller Péter Sziámi, Gerendás Péter, Dolmány Attila, Patai Anna, Benedekffy Katalin, R. Kárpáti Péter, Takács Bence, a Kávészünet zenekar, Molnár György, Kiss Kata, Borbély Sándor, Vízy András és Wiegmann Alfréd, Hajdu Tibor, Kató Hajnalka, Pál Péter, Füleki Panka és a Pécsi Pódium szavalókórusa is.

Az eseményen Lutter Imre 24 különböző stílusú és hangulatú blokkba gyűjti össze az általa előadott verseket, amelyek mindegyike az emberi életre reflektál: megjelenik a születés, a gyermekkor, a játék, a szerelem, a barátság, a házasság, a munka, a társadalom és a közélet, a háború és a béke, az empátia, az elmúlás és a halál témája is.

A vers 50 árnyalata című rekordkísérlethez csatlakozó ismert művészek, sportolók, médiaszemélyiségek minden óra utolsó 5 percében mondanak verset, énekelnek dalt vagy verset, illetve olvasnak szöveget, amíg a szabályok szerint Lutter Imre pihenhet.

A 24 órán keresztül óránként változó, összesen 24 téma és hangulat, valamint a csatlakozók 24 különböző, saját stílusú választott verse, dala mellett a program elején egy József Attila-, a végén a centenárium jegyében egy Ady Endre-vers hangzik el. A rendezvényen várhatóan több mint 600 vers hallható. A program nyilvános, ingyenes látogatható.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
 
A múlt század francia irodalmának egyforma büszkesége a két Dumas: apa és fia. Az öreg Dumas leghíresebb, legismertebb művei a „Három testőr" és a „Gróf Monte Christo" sorozat. A fiatal Dumas legjobb műve a Kaméliás hölgy, amely Puccini Traviata című operája szövegköny-vének alapjául is szolgált.
Aforizmák
„ Felháborodom, tehát vagyok."
Bálint György
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ