Kiosztották a műkritikus szakma díjait a Ludwigban
Dátum: 2008. december 13., szombat, 11:31
Az idei év legjobb kortárs képzőművészeti, kurátori és kritikai teljesítményeit ismerték el a műkritikusok díjával csütörtökön este a Ludwig Kortárs Művészeti Múzeumban.

A hazai művészetkritikus szakma jelentős részét tömörítő AICA Műkritikusok Nemzetközi Szövetségének Magyar Tagozata első ízben osztotta ki díjait. A díjak célja, hogy évről-évre kiemelkedő teljesítményeket ismerjenek el a kortárs művészet különböző területein. Három díjat adtak ki, amelyekkel az év legjobb kurátori teljesítményét, az év legjobb kortárs képzőművészeti teljesítményét, illetve legjobb kritikai szövegét honorálták.

Mindhárom kategóriában jelölhetett a szervezet tagsága és elnöksége is. A zsűri, amely az AICA elnökségének tagjaiból állt, három jelöltet állított mindegyik kategóriában, a díjazottak közülük kerültek ki szavazás útján. Az elismerés kategóriánként 400 ezer forinttal jár.

A legjobb kurátori teljesítménynek járó díjat Hegyi Dóra kapta, aki idén a romániai Jászvárosban (Iasi) rendezett Periferic 8 Kortárs Képzőművészeti Biennále kurátora volt. További jelölt volt még Erőss Nikolett Artur Zmijewski kiállításáért (Trafó, Budapest), illetve Készman József és Nagy Edina, a budapesti Műcsarnokban rendezett A Lipcse-jelenség című kiállításért.

A legjobb kortárs művészeti teljesítményért járó díjat Szabó Ádám kapta, a budapesti INDA galériában nyáron rendezett Svédasztal című önálló kiállításáért. Jelölt volt még Mécs Miklós Akhilleusz és a teknősbéka című munkájáért, valamint Várnai Gyula Most már tudom című művéért.

A legjobb kritikusi teljesítmény a szavazatok alapján András Edité volt. A zsűri a Springerin című osztrák folyóirat idei 3. számában megjelent angol nyelvű cikkét díjazta, amelynek címe: A szocialista múlt kollektív emlékezete és traumája.

Jelölt volt még György Péter, az ÉS-ben publikált Kortárs művészet magyar múzeumokban - A paksi példa című írásáért, valamint Mélyi József Lebutított emlékezet című cikkéért, amely a Mozgó Világban jelent meg.

(MTI)



Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
G. B. Shaw híres volt szarkasztikus megjegyzéseiről. Egy alkalommal régi hölgyismerőse panaszkodott az írónak:
 
Volt idő, amikor egyes színházak szinte versengtek egymással abban, hogy melyikük tud hosszabb előadást tartani.
Aforizmák
„Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül."
George Bernard Shaw
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ