Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Vojnich Erzsébet kapja a XIII. Táblaképfestészeti Biennále fődíját
Dátum: 2010. május 14., péntek, 13:13
Vojnich Erzsébet festőművész kapja a szegedi XIII. Táblaképfestészeti Biennále fődíját; a tárlaton, melyet a nagyközönség szombattól láthat, 89 kortárs magyar festőművész 105 alkotását mutatják be.
A biennále igyekszik hiteles képet adni a hazai festőművészetről, ennek érdekében némileg megváltozott a rendezés módszere, a szabadbeadás megőrzése mellett meghívtak több mint harminc olyan vezető képzőművészt, akik nem, vagy csak nagyon régen szerepeltek Szegeden - mondta Nátyi Róbert művészettörténész, a kiállítás kurátora a július 11-ig látható tárlat sajtóbejárásán. A beadott majdnem 330 mű közül nyolcvanat válogatott be a kiállításra a zsűri, s a meghívott alkotók többsége is elfogadta a felkérést. Így a tárlaton többek között olyan országosan ismert festők képeit mutatják be, mint Konkoly Gyula, Szüts Miklós, feLugossy László, ef Zámbó István, Karátson Gábor, Csurka Eszter, Keserü Ilona, Aknay János és Fehér László. A szegedi művészek közül többek közt Henn László, Pataki Ferenc, Aranyi Sándor és Sejben Lajos alkotásaival találkozhatnak a látogatók. A szecessziós palota első és második emeleti termeiben a sokszínű tárlat anyagát a stiláris jellemzők alapján helyezték el, az első emeleten főként az absztrakt, illetve a "gesztus jegyeit" mutató alkotások kerültek, míg a második emeleten a figurális művek kaptak helyet – közölte a szakember. A biennálén a kulturális tárca fődíját Vojnich Erzsébet festőművész kapja, aki a közelmúltban már szerepelt a szegedi Reök-palotában egy férjével közös kiállításon. A szegedi önkormányzat elismerését Földi Péternek, a Szegedi SZEFO Zrt. díját pedig Gáll Ádám festőművésznek adják át. A Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Zrt. díját a friss Derkovits-ösztöndíjas szegedi festőművész, Kántor Ágnes veheti át a péntek esti megnyitón. (MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A nagy angol író, Bernard Shaw utazásai során az egyik kis város határában az ég felé tekintő és könyörgő társasággal találkozott. Megkérdezte tőlük, hogy mit csinálnak.
A háború alatt egy brit kormányülésen egy miniszter azzal állt elő, hogy a hadiállapotra tekintettel nullázzák le a kulturális kiadásokat, és a felszabaduló összeget fordítsák fegyverekre.
Aforizmák
„Ha meg akarod változtatni a világot, előbb el kell fogadnod olyannak, amilyen."
Bertold Brecht
|
|