Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
A nagy átfestőművész
Dátum: 2005. november 17., csütörtök, 14:47
November 21-én, hétfőn 17-órakor a Ludwig Múzeumban tartja legújabb kiadványának – Arnulf Rainer: Előszó Önmagamhoz / Selbstbeforwortung – bemutatóját az Élet ÉS Irodalom. Az ÉS gondozásában megjelenő kötet magyar és német nyelven tartalmazza a világhírű képzőművész művészeti írásait, valamint csaknem száz képét közli. A bemutatón az idén 76 éves Arnulf Rainer is jelen lesz, és természetesen dedikálja könyvét.
Arnulf Rainer Nitsch mellett a modern osztrák képzőművészet legjelentősebb zsenije. Nem szerzett ugyan felsőfokú művészi diplomát, mégis a bécsi Képzőművészeti Akadémián taníthatott – botrányosra sikerült első óráján egy engedetlen csimpánzzal jelent meg, a művészeti oktatás lehetetlenségét demonstrálandó, 2004-ben pedig, 75. születésnapján megkapta a münsteri egyetem teológia fakultásának díszdoktori címét.
Ő a nagy „átfestő” művész, a body art egyik úttörője, aki saját magáról készített fotóinak átfestésével hívta fel magára a figyelmet. Munkamódszere a későbbiekben sem változott, csupán választott motívumrendszere tágult kozmikussá, központi kérdéssé avatva művészetében a vallásos témák, a kereszt-szimbolika, a Krisztus-élmény és a Biblia eseményeinek megélését. Legújabb ciklusában a műtörténelem alakjait, portréit, szentjeit, angyalait „festi át” halványan, helyet és teret engedve az eredeti alkotásnak is.
Program:
17:00 Bevezető – tartja: Szikszai Károly (5 perc) 17:05 Filmvetítés – Nagy T. Kati rövidfilmje Arnulf Rainerről, Arnulf Rainerrel (5 perc) 17:10 Felolvasással fűszerezett beszélgetés Arnulf Rainerrel – beszélgetőtársak: Bujdosó Alpár, Siklós Péter (német nyelvű, tolmácsol: Siklós Péter) – felolvas: Vallai Péter
Időpont: 2005. november 21., hétfő 17 óra
Helyszín: Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum Művészetek Palotája, 1095 Komor Marcell u. 1., I. emeleti Auditorium
Információ: info@ludwigmuseum.hu Tel.: 555-3444, 555-3468
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
Kálmán Jenőnek, a XX. század aranyos humorú pesti írójának volt egy kutyája. Egy rendkívül okos puli, amelyről könyvet is írt, és amely a történelemben – legalábbis a kutyatörténelemben – egyedülálló dolgot művelt.
Aforizmák
„ A dicséretek visszautasítása: az a vágy, hogy kétszer dicsérjenek meg."
La Rochefoucauld
|
|