Szilágyi Lenke kapta a Magyar Fotográfiai Nagydíjat
Dátum: 2007. október 19., péntek, 7:57
Szilágyi Lenke fotóművész nyerte el az idén a Magyar Fotográfiai Nagydíjat – közölte a Magyar Fotóművészek Szövetsége csütörtökön, a díjátadás előtt.
A díjat a Magyar Fotóművészek Szövetsége azzal a céllal alapította, hogy évente egyszer kifejezze a szakma legmagasabb fokú elismerését annak a fotóművésznek, akit a szervezet tagjai az elmúlt években kifejtett munkássága alapján erre a legméltóbbnak tartanak - összegezte közleményében a szervezet.

Mint írták, Szilágyi Lenke a magyar kortárs fotográfia egyik legeredetibb, egyéni hangvételű alkotója. A művész 1980-ban végzett a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola fotószakán, azt követően játékfilmeket és színházi produkciókat fotózott.

Egyéni kiállítása volt Londonban, Lausanne-ban, Moszkvában és Jénában is. A művész 1990 óta a Beszélő című folyóirat munkatársa. Eddig két albuma jelent meg. Életműve elismeréseként 1999-ben Balogh Rudolf-díjban részesült.

A Magyar Fotóművészek Szövetsége rámutatott arra: Szilágyi Lenke Pécsi József-ösztöndíjasként, az Első Alkotócsoport alapító tagjaként is olyan alkotásokat készített, amelyek nem tűrik a kommentárt, a képaláírást, önmagukban jelentésteliek.

„Képeinek témái hol megfoghatatlanok, hol nagyon is hétköznapiak, konkrétak. Munkáit nevezhetjük szubjektív dokumentarizmusnak vagy „lírai riportoknak" akár, de az alapvető szándékot tekintve alkotásai az emberi lét alapkérdéseivel foglakoznak" - olvasható a szervezet összegzésében.

Szilágyi Lenke jelenség címmel a fotográfus munkáiból az idén júliusban retrospektív kiállítás nyílt a Stuttgarti Magyar Kulturális Intézetben.

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A L'Opinion című lap 1885.október 15-i számában megemlékezik a Hotel Drouot árveréséről (amely árverési csarnokot műfordítóink Drout-szállodának szoktak magyarítani), s elmondja, hogy mikor a szolga a kiállítási asztalra helyezett egy milói Vénust ábrázoló másolatot, harsány hangon kiáltotta a közönség felé:
 
Tanguy apó műkereskedésének kirakatába gyakran ki voltak téve fiatal művészek munkái. Egy járókelõ megpillantott a kirakatban egy Cézanne csendéletet, mely négy almát ábrázolt. Betért a kis üzletbe, s megkérdezte, mennyibe kerül a kirakatban lévõ kép?
Aforizmák
„ A dicséretek visszautasítása: az a vágy, hogy kétszer dicsérjenek meg."
La Rochefoucauld
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ