Medvebocsok Hertelenden
Dátum: 2012. május 21., hétfő, 7:54
A magyarhertelendi Kiskastélyban 2012. május 19-én nyílik meg Tibold Zita és Bölcz Berta „Varázspadlás a Kiskastélyban” című kiállítása.
Az elnevezés igen találó, hiszen nem csak gyermekek, de felnőttek is el-elvarázsolódnak a több száz kiállított tárgy, - játékok, életképek, használati tárgyak és régiségek láttán. A látványt és a látogatói élményt növeli a kiállított tárgyak jól elkülönített tematikus csoportosítása, mondhatni „3 az 1-ben” tárlattal találkozhat a látogató. Az alapterületet tekintve meghatározó a medve- és mackógyűjtemény mérete, melyben számtalan szín és formai változatosság figyelhető meg a közel 600 maci láttán.  A Mackómúzeumként is emlegetett elnevezés már most belopta magát a látogatók szívébe, akik mesebeli „kirándulást” tehetnek a Varázspadláson, ki-ki gyermekkorába, vagy emlékeibe kalandozva. Tibold Zita a gyűjtemény alapítója elmondta: „A Varázspadlás azon túl, hogy meghatározóan a kedves játékainkat, a mackókat mutatja be, még két témakörrel is találkozhat itt a látogató. Így: afrikai, indonéz, busó vagy velencei és más maszkok mellett egy külön teremben szódásüveg bemutató is megtekinthető.” 
A tárlat látogatása minden bizonnyal nem csak a gyermekeknek, de a régvolt gyermekeknek is érdekes, és élménydús kalandozást kínál.  A Varázspadlás létrejöttéhez Magyarhertelend Önkormányzata az ingatlant,  barátok, önkéntesek a gyűjtemény berendezését, míg a Pannon Klassz Közösség Kulturális Klaszter szakmai ötleteket adva segítette a gyűjteménytulajdonost és a kiállítótér létrejöttét.

A Varázspadlás elérhetősége:
Magyarhertelend Kastély, Kossuth Lajos u. 26.
Telefon: +36-20-9462955


Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
 
Úgy látszik a tehetséget, a zseniket máshol sem becsülik meg. Amikor Robert Burns meghalt, nem sokkal temetése után márványemlékművet állítottak neki.
Aforizmák
„Aki az érvelést nem tudja támadni, az érvelőt támadja."
Paul Valéry
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ