Elhunyt Remsey Flóra textilművész
Dátum: 2014. július 29., kedd, 10:14

Hatvannégy éves korában, súlyos betegség után vasárnap elhunyt Remsey Flóra Ferenczy Noémi-díjas kárpitművész - tájékoztatta az MTI-t Kerényi B. Eszter, a Gödöllői Városi Múzeum igazgatója.

Remsey Flóra a Magyar Iparművészeti Főiskola szőnyegtervező és gobelin szakán végzett 1975-ben, mestere volt mások mellett Plesznivy Károly és Bakay Erzsébet. Számos egyéni és csoportos kiállításon vett részt, köztük az 1985-ös műcsarnokbeli Magyar Gobelin 1945-1985 című tárlaton vagy legutóbb az I. világháború kitörésére emlékező Mű - Történetek - Az emlékezés éve 1914 - 2014 című kiállításon Gödöllőn.

Kiemelkedő iparművészeti tevékenységéért 2009-ben Ferenczy Noémi-díjat kapott.

Tagja volt többek között a Magyar Kárpitművészek Egyesületének és a Gödöllői Iparművészeti Műhelynek, melynek elnökeként is tevékenykedett.

Művészetére nagy hatással volt a huszadik század fordulóján működő Gödöllői Művésztelep és annak kézműves tradíciója, szecessziós világa. "Klasszikus gobelintechnikával készített kárpitjain természeti motívumok, növények, állatok jelennek meg a szecesszió formavilágát idézőn, s művei határai gyakran alkalmazkodnak a megidézett motívumok körvonalaihoz, elhagyva a klasszikus négyzet vagy téglalap alakzatot" - közölte a múzeum.

Faliképein a hagyományos textúrák és technikák mellett új anyagok is megjelennek: az 1990-es évektől rendszeresen alkalmaz ezüstpapírt, fémszálakat, de szerepet kapnak fémek, szögek és fa is.

Remsey Flóra sokoldalú tehetségét jelzi, hogy egyebek mellett függöny-, tapéta- és bútorszövet-rekonstrukciókat is készített a Gödöllői Királyi Kastély és a budapesti Károlyi-palota számára, emellett gyermekkönyvet is illusztrált.

Remsey Flórát Gödöllő saját halottjának tekinti, temetéséről a családdal való egyeztetés után később gondoskodnak.


(MTI)
Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Molnár Ferenc hajnalban hazafele tartva, Jacobi Viktor ablakából a Jacobi Szibill című művében a később legnépszerűbbé vált Kis Petrovom című dal melódiáját hallotta.
 
X. Ince pápa, amikor meglátta tulajdon arcképét, amelyet Velázquez festett, így kiáltott fel:
Aforizmák
„A kételkedés a bölcsesség kezdete."
René Descartes
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ