Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Constantin Brancusi fotográfiái Budapesten
Dátum: 2007. március 27., kedd, 7:57

Constantin Brancusi román származású szobrász fotóiból nyújt válogatást az a kiállítás, amely kedden nyílik meg Budapesten, a Közép-európai Kulturális Intézetben - közölte a kiállítóhely.
Az ötven évvel ezelőtt elhunyt művész szobrain kívül több mint ötszázhatvan negatívot és ezernél több fotót hagyott maga után, ezek közül negyven fényképet mutat be a „Brancusi a fotográfus" című kiállítás - olvasható a Közép-európai Kulturális Intézet írásos tájékoztatójában. Az összegzés szerint az alkotó saját műhelyének bensőséges környezetében készült képei az alkotási folyamat részleteit illusztrálják. A művész önportrékat készített, műtermét és szobrait fényképezte le. Mint írják, Brancusi azt vallotta: „az alkotásokat abban a környezetben kell megtekinteni, ahol megalkották őket", ugyanis egy szobor körüli tér ugyanolyan fontos, mint maga a mű. Az április 15-ig látható kiállítást, melynek anyaga a bukaresti Nemzeti Múzeum tulajdona, Schneider Márta kulturális szakállamtitkár, Beke László és Cristian Velescu művészettörténészek nyitják meg. Korábban, március 20-án "50 absztrakt jel - Főhajtás Brancusi előtt" címmel nyílt kiállítás a szobrászművész halálának 50. évfordulója alkalmából a budapesti Román Kulturális Intézetben. A május végéig nyitva tartó tárlaton kortárs román képzőművészek ötven alkotással emlékeznek a világhírű szobrászra a Frankofónia Ünnepe rendezvénysorozat keretében. (MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A népszerű színész hajnali három körül ért haza a filmforgatásról. Fáradtan sóhajtott föl, amikor végre megállt a belvárosi bérház előtt. Kereste a kulcsait, majd döbbenten jött rá: azok bizony otthon maradtak, a másik kabátja zsebében.
A L'Opinion című lap 1885.október 15-i számában megemlékezik a Hotel Drouot árveréséről (amely árverési csarnokot műfordítóink Drout-szállodának szoktak magyarítani), s elmondja, hogy mikor a szolga a kiállítási asztalra helyezett egy milói Vénust ábrázoló másolatot, harsány hangon kiáltotta a közönség felé:
Aforizmák
„ Azt mondották, hogy a múltat még Isten sem tudja megváltoztatni: a történetírók képesek rá, és talán ezért is tűri meg őket az Isten, mert e tekintetben hasznára lehetnek"
Samuel Butler
|
|