Negyed6Negyed7 Fesztivál
2011. december 19., hétfő, 18:41
A régi pesti zsidónegyed 18 helyszínén 100 program várja a látogatókat keddtől nyolc napon át a hanuka, a zsidó fény ünnepe alkalmából. Több tucat zenei esemény, kiállítás, színházi előadás mellett filmfesztivál, városi séta vezetővel, közösségi főzési akció és utcai nyitóesemény szórakoztatja az érdeklődőket.

A Király és a Csányi utca sarkán a tűzzsonglőrök fáklyáiból mindenki meggyújthatja saját gyertyáját kedden este 6-kor, majd az emberek kezükben a gyertyával útjára indítják a Csányi utcán és a Klauzál téren áthaladó régi kettes villamost. A Kötöttpálya nevű installáció alkotója, Türkoglo Füsun Ipek kedden reggel kezdi meg a munkát, a villamos vonal száz évvel ezelőtti átadásának alkalmából készíti el az ideiglenes művet.

A nyitó buli este hét órakor a Gozsdu Manó Klubban indul, később a pincében az etióp származású izraeli szaxofonos, Abate Berihun a The Qualitons zenekarral útjára indítja a fesztivál zenés-táncos programját. A nyitónapon startol a Sirály, Karácsony, Hanuka (SKH) Mi közöd hozzá? című filmes pályázat. A résztvevők nyolc napon át forgathatják fesztiválélményeiket. A pályaműveket a zárónapon, a Negyed6Negyed7 Filmfesztivál kísérőfilmjeiként vetítik.

A filmes válogatást a Sirályban lehet megnézni december 27-én és 28-án. Az idei programban a rövidfilmeké lesz a főszerep: az elsősorban a Daazo, az Európai Rövidfilm Központ és a jeruzsálemi Sam Spiegel Film School alkotásaiból készített válogatásban szó lesz a családról, elszakadásról, háborúról, de látható majd animáció és komédia is, illetve Ipacs Gergely Ádám pincéjébe című filmjét is bemutatják – közölték a szervezők.

A fesztivál teljes programjáról részletesen tájékozódhatnak az érdeklődők a www.negyed6negyed7.com oldalon.

(MTI)

Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Joséphine Baker világhírű revücsillag élete utolsó heteiben, 68 évesen is is korát meghazudtoló frissességgel szerepelt Európa színpadjain.
 
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
Aforizmák
„Egy eszme nem felelős azokért, akik hisznek benne."
Don Marquis
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ