Átadták a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége (KÓTA) díjait
Dátum: 2018. január 23., kedd, 13:25

Átadták a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége (KÓTA) díjait a magyar kultúra napja alkalmából a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban - közölte a szövetség kedden az MTI-vel.

Népzenei kategóriában Tóth György népdalkörvezető, nemzetiségi kategóriában a Felsőgallai Német Nemzetiségi Dalkör (Saltzer Géza művészeti vezető), népzenei együttes kategóriában a Konyári Pávakör (Juhász Erika művészeti vezető), zeneszerző kategóriában Horváth Márton Levente Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, karnagy kategóriában Varsányi István, a Kőbányai Szent László Kórus karnagya érdemelte ki az első helyezést. A kórusok közül a Vox Mirabilis Kamarakórus (Zemlényi Katica karnagy), zenekari kategóriában az Új Muravidéki Citerazenekar (Német Atilla művészeti vezető), a kórusénekesek és kórustitkárok között Medgyesi Schwarcz István, a Pécsi Kamarakórus alapító tagja lett kategóriagyőztes. A tanárok között Kunváriné Okos Ilona zenetanárnak, karnagynak, életmű kategóriában Soltészné Lédeczi Judit Liszt-díjas karnagynak, posztumusz kategóriában Kreisz Ferencnek, a német nemzeti dalkörök vezetőjenek, mecénási kategóriában pedig Bukor Irén népművelőnek, művelődés-szervezőnek ítélték az első helyet.

A KÓTA-díj megalapítását 2004-ben határozta el a Magyar Kórusok Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége. A díjat - amelyet a nem hivatásos kórus-, zenekari és népzenei élet legkiválóbb képviselői nyerhetnek el minden esztendőben - tizenegy kategóriában szavazza meg az elnökség a Művészeti Bizottság, a Tanácsadó Testület és a szakbizottságok felterjesztései alapján.

A 2017-es KÓTA-díjakat átadására a szövetség A magyar kultúra napja hangversenyén, január 21-én adták át a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Borogyin a híres orosz zeneszerző egyszer, amikor elment otthonról, egy cédulát tett az ajtajára ezzel a feírattal: „Egy óra múlva jövök haza."
 
Ludwig van Beethoven és Johann Wolfgang Goethe 1807-1808 táján együtt üdültek Karlsbadban. A zseniális zeneköltő és a költőzseni összebarátkoztak, s gyakran indultak együtt kocsikirándulásra.
Aforizmák
„ Az egyetlen dolog, amit az emberi természetről biztosan tudunk, az, hogy változik."
Oscar Wilde
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ