A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Részletesebb információkért kattintson a cikk címére!
A Kormány a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendeletével akként döntött, hogy az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó SARS-CoV-2 koronavírus világjárvány következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében Magyarország egész területére veszélyhelyzetet hirdet ki 2020. november 4-ével.
Kedves Kolléganők és Kollégák!
Sajnálatosan a járvány a művészeti területen egyre több munkahelyen megjelent. A koronavírus további terjedésének megakadályozása és az ügyeiket intéző kollégák és munkatársaink egészségének védelme érdekében a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége képviselőjeként szükségesnek látom azonnali óvintézkedések bevezetését. Reményeim szerint ezeket a változásokat csak a járvány terjedésének jelenlegi intenzitásának idejére szükséges fenntartanunk.
A fentiek megvalósítása érdekében székházunkban (Budapest, III. Vörösvári út 101.)
2020. október 14-től
a személyes ügyfélforgalom szünetel.
Részletesebb információkért kattintson a cikk címére!
Perényi Miklós csellóművésszel adnak koncertet a Nemzeti Filharmonikusok
Dátum: 2021. február 10., szerda, 17:24
Perényi Miklós csellóművész közreműködésével ad online hangversenyt csütörtökön a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Zeneakadémiáról.
A zenekar keddi közleménye szerint az esten Mihály András Csellóversenye és Robert Schumann II. (C-dúr) szimfóniája hangzik el Kelemen Barnabás vezényletével. A hangverseny díjtalanul megtekinthető a Zeneakadémia honlapján, Facebook-oldalán, valamint YouTube-csatornáján.
Mihály András az 1940-es években vonósnégyesével Bartók és a bécsi iskola mestereinek megismertetését tekintette fő feladatának, 1946-48-ban az Állami Operaház szóló csellistája volt. Ezzel a zenei háttérrel, biztos hangszerismerettel írta meg 1953-ban életműve reprezentatív darabját, a háromtételes Csellóversenyt, amelyért 1955-ben Kossuth-díjat kapott.
Az est szólistája Perényi Miklós, aki huszonnégy évesen lemezfelvételt készített a műből.
Robert Schumann 1845-46-ban, élete válságos időszakában írta II. szimfóniáját, amelynek ellenpontos szerkesztése az ezidő tájt tanulmányozott nagy előd, Bach zenéjének megismerésével magyarázható.
(MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások