Újabb orosz elismerés Bodó Viktor Handke-rendezésének
Dátum: 2011. április 16., szombat, 11:28
Bodó Viktor Az óra, amikor semmit sem tudtunk egymásról című Peter Handke-mű színrevitelével elnyerte pénteken a legjobb külföldi rendezés díját a moszkvai Arany Maszk fesztiválon. A darabot a grazi Schauspielhaus hozta el az orosz fővárosba.

Az 1994-ben alapított Arany Maszk fesztivált az idén február 28. és április 14. között rendezték meg.

December végén Bodó Viktor ugyanezen rendezését nevezte meg az év színházi eseményének a Vedomosztyi című tekintélyes orosz lap, miután előzőleg bemutatták a NET - Új Európai Színház - elnevezésű fesztiválon Moszkvában.

Az akkori indoklás szerint az előadás "...a legjobb példája annak, hogy a színház lehet olyan univerzális nyelv, amely szervesen beépíti magába a vizuális művészetek minden elemét". Bodó Viktor rendezése már nagy sikert aratott egyebek között Berlinben és a Budapesti Őszi Fesztiválon, és több nemzetközi színházi díjat is nyert.

Az előadást tavaly meghívták a Berlini Ünnepi Játékokra, ezen belül is az év legjobb tíz német nyelvű előadását felvonultató hagyományos színházi találkozóra. A találkozó ifjú kritikus bloggerei közül az egyik azt írta róla: "Egy bűvészshow, amikor a néző átlát minden trükkön, rossz. Bodó Viktor a grazi Schauspielhausban minden trükköt megmutat, de nála ebből jön létre a varázslat. ... Az érzékeléssel játszik, s Handke költői leírásaihoz saját költői képi nyelvet teremtett".

Bodó a Handke-darabot a 2008/2009-es szezonban rendezte meg Grazban, a következő évben Molnár Ferenc Liliomát állította ugyanott színpadra, a mostani szezonban pedig Mihail Bulgakov A Mester és Margarita című regényének adaptációját láthatták rendezésében a grazi nézők.

 



(MTI)
Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
G. B. Shaw híres volt szarkasztikus megjegyzéseiről. Egy alkalommal régi hölgyismerőse panaszkodott az írónak:
 
Alexandre Dumas egyik leghíresebb regénye A három testőr. A regényben címe ellenére mégis négy testőr szerepel: Athos, Porthos, Aramis és D'Artagnan. Egy olvasó meg is írta Dumas-nak, hogy a regény címében tévedett, mire az író így válaszolt:
Aforizmák
„ ...már az iskolában megtanultam, hogy nem gondolhatok olyan furcsa és hihetetlen dolgot, amelyet valamely filozófus már előbb ne állított volna..."
Descartes
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ