
A Budapesten megrendezett, egyhetes eseményen a legjobb rendezésért járó elismerést Radoslav Zlatan Doric kapta A profi című produkció színpadra állításáért. A darabot Dusan Kovacevic írta és a Magyarországi Szerb Színház mutatta be.
A legjobb férfi főszereplőnek Rusz Milánt választották, aki ugyanebben az előadásban Lábán Lukács, a profi szerepét alakította.
A legjobb női főszereplőnek járó díjat Thirring Violának adományozták. A színésznő a címszerepet játszotta a Vertigo Szlovák Színház Anya című produkciójában.
A legjobb férfi epizódszereplő Dióssi Gábor lett, aki a Budapesti Német Színház előadásában nyújtott kimagasló teljesítményt. Hugo von Hofmannstahl: Jedermann (Akárki) című előadását Frigyesi András rendezte.
A legjobb díszletért járó díjat Paseczki Zsolt kapta az Akárki című produkció tervezői munkájáért (Budapesti Német Színház).
A legjobb jelmezért odaítélt elismerést Tahir Mujicic nyerte el Baron Trenk (Trenk báró) című művének tervezői munkájáért (Pécsi Horvát Színház).
A nemzetiségi nyelvi hagyományok őrzéséért járó díjat a Vidám Barátok Szlovén Amatőr Színjátszó Csoportnak (Apátistvánfalva) ítélték. A társulat Barbér Irén: Kártyázók című produkciójával érdemelte ki a kitüntetést.
A nemzetiségi hagyományok átörökítéséért járó díjat a Hókirálynő Meseszínpad kapta Csemer Géza - Sebestyén Gábor: Csulánó, a vitéz cigány című produkciójának bemutatásáért.
Az anyanyelvű nemzetiségi színjátszás hagyományainak átörökítéséért és továbbfejlesztéséért járó elismerést a Szarvasi Szlovák Színháznak adományozták Jozef Holly: KUBO című produkciójáért, amelyet Gergely András rendezett.
A fiatalok nemzetiségi anyanyelvű színjátszásáért járó díjat a Malko Teatronak ítélte a szakmai zsűri a Bolgár rege című produkcióért.
A népi elemeket felhasználó legjobb zenekompozícióért járó díjat Kollátosz Korgosznak adományozták, a Neaniki Szkini előadásában, Tula Karoni: Kalandozás Odüsszeusszal című produkciójának zeneszerzői munkájában nyújtott kimagasló teljesítményéért.
Az ARCUS Nemzetiségi Színházi Találkozó programjában idén tizenegy magyarországi nemzetiség tizenöt színházi műhelyének produkciói szerepeltek.
A nyolc nap alatt német, bolgár, roma, szlovén, szlovák, szerb, ukrán, román, horvát, lengyel, és görög nemzetiségi színházak előadásait láthatta a közönség. A seregszemle történetében először díjazta szakmai zsűri az előadásokat.
A találkozót a Magyarországi Nemzeti és Etnikai Kisebbségekért Közalapítvány a Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Hivatallal együttműködve ötödik alkalommal rendezte meg.
(MTI)
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be! |
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez! Legyen Ön az első! |