Budapesti Őszi Fesztivál 2005.
Dátum: 2005. október 12., szerda, 13:06
A fesztivál részletes programja.
Október 14. Info-Pavilon, 11.00

A jövő művészei - művészek a jövőnek > megnyitó


Október 14.
Info-Pavilon, 13.00


Zöld szél > megnyitó

     friss videó- és fotóművészet
A Fesztivál ideje alatt a városközpontban lévő Info-Pavilonban és körül villódzó vetítővásznon fiatal
művészek munkái kerülnek a járókelők elé. Különleges fényélmények és egy különleges mozgóképes műfaj születése a szemünk láttára: az Őszi Fesztivál világra hozza az „utca-filmet”.


Október 14.
Közterek, 22:22

PONT: ITT: MOST köztéri szoborkiállítás megnyitó

    
Alkotók | Jófejű István |  Kiss Miklós | Kovách Gergő | Oláh Katalin |  Oláh Mátyás
 László | Sugár János | Tukora Balázs




Október 14.
Mafilm III-IV-es Stúdió, 19.30

Ensemble Ictus [B] | Fausto Romitelli > An Index of Metals

    
Videó-opera szoprán szólistára, zenekarra, multimediális vetítésre és elektronikára

    
Vezényel | Georges-Elie Octors




Október 14.
TRAFÓ - Kortárs Művészetek Háza, 20.00

Metzger | Zimmermann | de Perrot [CH] | HOI

    
Koreográfia | Gregor Metzger | Martin Zimmermann

Október 15. Kolónia belső udvara - Vajda Péter u. 4-6., 10.00
Ganz-Mávag Tour
    
Nyilvános városi felfedező út és dokumentációs kiállítás

    
Vendégek | Maurer Dóra [képzőművész] | Beke László [művészettörténész]

     Idegenvezető | Bartha Sándor [képzőművész]




Október 15.
Magyar Iparművészeti Egyetem, 17.00

Művészetek Kertje > Dzsembori megynyitó

    
Művészeti egyetemek találkozója



Október 15.
IBS Színpad, 19.00

Klenyán Csaba [klarinét] és Csalog Gábor [zongora] koncertje

     Kondor Ádám > Variation of a Double [bemutató]




Október 15.
A Magyar Rádió Márványterme, 19.30


Ewald Rézfúvós Kvintett kortárs koncertje




Október 15.
MU Színház, 20.00

Passzázzs | Kortárs zeneszerzők és koreográfusok estje

    
Test-pár-beszéd

     Zeneszerző | Maróti Emese
     Koreográfus | Nagy Andrea
     Előadók | Kiss Viktória [ének] | Nagy Andrea [tánc]
    
     5
     Zeneszerző| Bolcsó Bálint
     Koreográfus | Umniakov Nina
     Előadók | Kopeczny Kata | Nagy Csilla | Szász Dániel | Umniakov Nina | Zambrzyczki Ádám
    
     Szellőrózsa
    
Zeneszerző | Bede Péter

     Koreográfus | Katona Gábor
     Előadók | Bartányi Flóra | Bede Péter | Fejes Kitty | Katona Gábor




Október 15. A38 Hajó, 20.00


Kimmo Pohjonen [FIN]

    
Térhang, effektek | Heikki Iso-Ahola

     Fény | Ari "Valo" Virtanen
     60-70 perc szünet nélkül




Október 15.
Ferenciek tere - metróállomás, 24:00

Accord Vonósnégyes 

     Arvo Pärt > Summa
     Arvo Pärt >  Fratres
     Michael Tippett > 1. vonósnégyes
     Arnold Schönberg > 2. vonósnégyes




Október 16.
Műcsarnok, 19.30

Victoria Kamarakórus | Arvo Pärt nyomdokán 

     Vezényel | Cser Ádám







Október 16.
Merlin Színház, 19.30


Trio Lignum 


A két klarinét és a fagott különleges hangzása sajátos fénytörésben mutatja a régi zenéket, az új művek befogadását pedig megkönnyíti  
a reneszánsz művek szomszédsága.



Október 16.
TRAFÓ - Kortárs Művészetek Háza, 20.00


Indiai est

    
Pandit Rajeev Janardan | szitár

     Dr. Kamala Shankar | shankar-gitár
     Pundlik Krishan Bhagwat | tabla




Október 16.
MU Színház, 20.00

Passzázzs | Kortárs zeneszerzők és koreográfusok estje

    
Test-pár-beszéd

     Zeneszerző | Maróti Emese
     Koreográfus | Nagy Andrea
     Előadók | Kiss Viktória [ének] | Nagy Andrea [tánc]
    
     5
     Zeneszerző| Bolcsó Bálint
     Koreográfus | Umniakov Nina
     Előadók | Kopeczny Kata | Nagy Csilla | Szász Dániel | Umniakov Nina | Zambrzyczki Ádám
    
     Szellőrózsa
     Zeneszerző | Bede Péter
     Koreográfus | Katona Gábor
     Előadók | Bartányi Flóra | Bede Péter | Fejes Kitty | Katona Gábor



Október 17. Uránia Nemzeti Filmszínház, 19.00
    
Mundruczó Kornél > Johanna
    
Szereplők |  Boldog László | Fátyol Hermina | Gantner István | Gulyás Dénes | 
Hormai József | Kecskés Sándor | Klézli János |  Mester Viktória | Tóth Orsi | Trill Zsolt
    


Október 17.
Fesztivál Színház - Művészetek Palotája, 19.30


Horváth Balázs szerzői estje

    
Vezényel: Vajda Gergely és Horváth Balázs

     Közreműködik | Rajk Judit [ének] | Csonka Gábor [hegedű] | Hargitai Géza István [fagott] | Ács Péter [nagybőgő] | Berán Kvartett | a Magyar Rádió Szimfonikus  Zenekara | kamaraegyüttes



Október 17.
Artus Stúdió, 20.00

Artus-Goda Gábor Társulata | Don Quijote Mauzóleum

    
Alkotók>előadók | Bakó Tamás | Csató József | Dombi Kati | Gold Bea| Grecsó 
Zoltán | Kocsis Gábor | Lipka Péter
    
Rendező | Goda Gábor



Október 17. Millenáris Fogadó, 20.00


Plastic Septet



Október 18.
Fesztivál Színház - Művészetek Palotája, 19.00

Etűdök | Táncművészeti Iskolák Találkozója



Október 18.
Merlin Színház, 19.30

Hommage ŕ Luciano Berio




Október 18.
TRAFÓ - Kortárs Művészetek Háza, 20.00

Yasmeen Godder and the Bloody Bench Players [ISR]

     Strawberry Cream and Gunpowder
     Koreográfia | Yasmeen Godder 






Október 18.
Artus Stúdió, 20.00


Artus-Goda Gábor Társulata | Don Quijote Mauzóleum

     Alkotó>előadók | Bakó Tamás | Csató József | Dombi Kati | Gold Bea| Grecsó Zoltán | Kocsis Gábor | Lipka Péter
    
Rendezte | Goda Gábor



Október 19.
Örökmozgó Filmmúzeum, 18.30

EDIT2005 | Táncfilm Fesztivál



Október 19.
Bárka Színház, 19.00

Maladype Színház | Hölderlin > Empedoklész

    
rendező |  Balázs Zoltán

     Közreműködők | Bakos Éva | Balogh Rodrigó | Dévai Balázs | Fátyol Kamilla | Horváth Kristóf | Kálid Artúr | Oláh Zoltán | Parti Nóra | Soltész Erzsébet | Szabó Gábor | Varga Gabriella | Varjú Olga



Október 19.


Uránia Nemzeti Filmszínház, 19.00

    
Kocsis Ágnes > Friss levegő
     Szereplők | Hegyi Izabella | Nyakó Júlia | Turóczi Anita | Kiss Zoltán | Stubnya Béla| Nagy Miklós | és sokan mások
    
     Rendező | Kocsis Ágnes



Október 19.
A Magyar Rádió Márványterme, 19.30

Somogyi Vonósnégyes koncertje



Október 19.
Örökmozgó Filmmúzeum, 20.00

EDIT2005 | Táncfilm Fesztivál

 

Október 19. MU Színház, 20.00


Arnold Schönberg - Albert Giraud > Pierrot Lunaire

     Karmester-zenei vezető |Tihanyi László
     Színész–előadó | Ambrus Asma



Október 19.
Zeneakadémia, 22.00


Bach és kortárs improvizációk

     Közreműködik | Fassang László [orgona] | Vincent Le Quang [F] [szaxofon]

 

Október 20. Örökmozgó Filmmúzeum, 18.30

EDIT2005 | Táncfilm Fesztivál



Október 20.
Merlin Színház, 19.00

Fővárosi Mozgó-Művek Társulata

    
Gólem, avagy a bálványok tündöklése és bukása

     Kamaraopera a kortárs tánc nyelvén
    
Tánc | M. Kecskés András | Balkányi Kitty

     Zene | Fekete László | Dénes Zsuzsánna [ének] | Klenyán Csaba [klarinét] | Babits Antal [kontrabasszus-klarinét] | Perényi Péter [harsona] | Új Dimenzió Műhely
     Koreográfia | M. Kecskés András
     Író - zeneszerző - rendező | Babits Antal



Október 20.IBS Színpad, 19.00


Non-stop impro

    
Verses improvizáció a 20. századi költészetből

     A Színjáték Kreativitás és Személyiségfejlesztő Drámastúdió előadása
    
Rendező | Földessy Margit




Október 20. Bárka Színház, 19.00


Maladype Színház | Hölderlin > Empedoklész

    
rendező |  Balázs Zoltán

    
Közreműködők | Bakos Éva | Balogh Rodrigó | Dévai Balázs | Fátyol Kamilla |

     Horváth Kristóf | Kálid Artúr | Oláh Zoltán | Parti Nóra | Soltész Erzsébet | Szabó
     Gábor | Varga Gabriella | Varjú Olga
     ütőhangszerek | Mogyoró Kornél



Október 20. Festetics Palota, 19.30


Diotima Vonósnégyes [F] | Helmut Lachenmann 70 éves





Október 20. Columbus Hajó, 20.00


Lantos Zoltán "Mirrorworld"

     Lantos Zoltán [hegedű] | Borbély Mihály [szaxofon] | Lukács Miklós [cimbalom] |
     Horváth Kornél [ütőhangszerek]
     Közreműködik | Szakcsi Lakatos Béla [zongora]


Október 20.
Örökmozgó Filmmúzeum, 20.00

EDIT2005 | Táncfilm Fesztivál



Október 21.
Örökmozgó Filmmúzeum, 18.30

EDIT2005 | Táncfilm Fesztivál



Október 21.TRAFÓ - Kortárs Művészetek Háza, 20.00


Anne Teresa De Keersmaeker and Rosas [B] | Once

     Koreográfia és tánc |Anne Teresa De Keersmaeker



Október 21. A38 Hajó, 20.00

9:30 Collective | Momentary Fame


Lemezbemutató koncert

     A koncert első részében  Nagy János Trió valamint Krzysztof Scieranski [PL] műsora hallható



Október 21. Örökmozgó Filmmúzeum, 20.00

EDIT2005 | Táncfilm Fesztivál



Október 21. Városmajori Jézus Szíve Templom, 20.00

Arvo Pärt 70 éves

     Vezényel | Tőnu Kaljuste
     Közreműködik | Tallini Kamarazenekar | Észt Filharmonikus

Kamarakórus [EST]



Október 22. Óbudai Társaskör, 15.30

Ensemble Clarino [CH]

    
Közreműködik | Philip Hefti | Valentin Vogt | Valentin Wandeler



Október 22. Nemzeti Hangversenyterem, 18.00

Jeney Zoltán > Halotti szertartás  [bemutató]

     Vezényel | Kocsis Zoltán
     Közreműködik | Kolonits Klára | Károlyi Katalin | Timothy Bentch | Rezsnyák Róbert | Fried Péter [ének] | Vékony Ildikó [cimbalom] | Amadinda Ütőegyüttes |
     Nemzeti Filharmonikus Zenekar és Énekkar [karigazgató: Antal Mátyás]



Október 22. Millenáris Teátrum, 19.00


Sarah Kane | Megtisztulva

     Wroclawski Teatr Wspolczesny | Teatr Polski | Teatr Rozmaitosci [PL]
     Rendező | Krzysztof Warlikowski


Október 22. Nemzeti Színház, 19.00

Volksbühne am Rosa-Luxemburg Platz  [D] |Bulgakov > A Mester és
Margarita
    
Rendezte | Frank Castorf



Október 22. A38 Hajó, 20.00

Courtney Pine [GB] | Devotion




Október 23. Magyar Képzőművészeti Egyetem, 11.00

MKE Nyitott Kapuk Napja 

Hogyan dolgozik egy képzőművész? Mitől marad hiteles egy restaurált műalkotás? Mit gondolnak a fiatal képzőművészek a világról? Ezekre a kérdésekre is választ kaphat, aki október 23-án ellátogat a Képzőművészeti Egyetemre.



Október 23. Zeneakadémia, 15.00


ZAK Nyitott Kapuk Napja


2005-ben a BOF ismét tágra nyitja Budapest legszebb szecessziós épületének kapuit, s lehetőséget ad a legfiatalabb zeneszerző-generációnak – a Zeneakadémia zeneszerző-hallgatóinak –, hogy bemutatkozzanak a
világ előtt.



Október 23. Nemzeti Színház, 19.00

Volksbühne am Rosa-Luxemburg-  Platz [D] |Bulgakov > A Mester és
Margarita  
    
| Frank Castorf



Október 23. Millenáris Teátrum, 19.00

Sarah Kane | Megtisztulva

     Wroclawski Teatr Wspolczesny | Teatr Polski | Teatr Rozmaitosci [PL]
     Rendező | Krzysztof Warlikowski



Október 23. Fesztivál Színház - Művészetek Palotája, 19.30


Ensemble Modern [D] | Helmut Lachenmann 70 éves

     Vezényel | Brad Lubman



 


Október 23. Millenáris Fogadó, 20.00

          Rainforest 21  [USA | IND | GB] 
    
              Paul Rogers  | héthúros bőgő

              Joe Gallivan | dobok
              Anupriya | hegedű

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Jávor Pál nemcsak a színpadon és a filmekben szeretett mulatni, hanem a szabad idejében is. Még fiatal színész volt, amikor egy éjjel az egész havi fízetését elszórakozta.
 
Tanára szemére vetette, hogy szórakozásból fest.
Aforizmák
„ A regényírásnak három szabálya van. Sajnos senki sem tudja, mik azok."
Somerset Maugham
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ