Kínában vendégszerepel a Vígszínház társulata
Dátum: 2016. november 11., péntek, 8:58

Kínában lép fel a Vígszínház társulata: pénteken, szombaton és vasárnap este egy nemzetközi színházi fesztiválon Nádas Péter Találkozás című darabját adják elő Kuangcsouban.

A november 4. és 27. között zajló színházi fesztiválnak a kuangcsoui 13. Színház ad otthont. A Nemzetközi Színházi Évad elnevezésű szemlén a Vígszínház mellett többek között dél-koreai, tajvani, japán és orosz társulat is látható - olvasható a Vígszínház MTI-hez eljuttatott közleményében, amelyben kiemelik, hogy a Vígszínház az első magyar prózai társulat, amely fellép a dél-kínai metropoliszban.

Mint felidézik, a színház előző, 120. évadának bemutatója volt a Találkozás, amelyet Nádas Péter 1979-ben írt, és amelynek ősbemutatója 1985-ben volt a Pesti Színházban.

A Találkozás katartikus, múlttal szembesítő mű, egy fiatalember és egy asszony szenvedéstörténete, amelyben a két főszereplő az emberi lélek legmélyebb rétegeibe ás le. A történet szerint a fiatalember azért keresi fel Máriát, apja egykori nagy szerelmét, mert meg akarja tudni, hogy apja miért lett öngyilkos az 1950-es években. Mint írják, a két főszereplő találkozásának célja nemcsak a múlt önkínzó felidézése, a tragédia újraélése, hanem a feloldozás és a megbékélés gesztusa is.

A különleges látványvilágú és formanyelvű előadást Eszenyi Enikő rendezte, a darab két főszerepét Börcsök Enikő és Király Dániel játssza. A díszletet Antal Csaba, a jelmezeket Bianca Imelda Jeremias tervezte. Az előadás operatőre Táborosi András.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Szomory Dezső szerette az embereket, de legalább annyira az állatokat. Volt egy gyönyörű macskája, amely, vagy inkább, aki minden tekintetben megkülönböztetett bánásmódot élvezett az író legénylakásában.
 
Alexandre Dumas egyik leghíresebb regénye A három testőr. A regényben címe ellenére mégis négy testőr szerepel: Athos, Porthos, Aramis és D'Artagnan. Egy olvasó meg is írta Dumas-nak, hogy a regény címében tévedett, mire az író így válaszolt:
Aforizmák
„Mit nem adunk föl, azt sohasem veszítettük el."
Friedrich Schiller
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ