A Városmajori Szabadtéri Színpadra települ az Örkény Színház
Dátum: 2017. január 18., szerda, 21:59

A nézőtér átépítése miatt április 1-jétől a Városmajori Szabadtéri Színpadon mutatja be produkciói egy részét az Örkény Színház.

A nézőtér felújításával javítanak a láthatóságon és az akusztikán, valamint lecserélik a székeket - olvasható a színház honlapján.

"Mindig úgy gondoltam, előadásainkra nézve az a legnagyobb dicséret, hogy a mi nézőtéri székeinken ülve is végignézik őket. Recsegnek, törnek és rettenetes kényelmetlenek. Igen ám, de cseréjüket a mi épületünkben csak a nézőtér átépítésével lehet megoldani. Idén Budapest Főváros Önkormányzata megítélte számunkra ennek költségeit, ezért felújítjuk teljes nézőterünket: rendbe hozzuk az akusztikát, javítunk a láthatóságon, és főleg lecseréljük végre a székeket" - írta a színház igazgatója. Mácsai Pál közölte: "a Szabadtéri Színpad nézőterére sátrat építünk, befűtjük, ha hideg van, kihűtjük, ha meleg. Átvisszük vendéglátóinkhoz majdnem az egész repertoárt. Gondoskodunk büféről, ruhatárról, mosdókról".

A Fővárosi Közgyűlés határozata szerint az Örkény István Színház nézőtér korszerűsítése elnevezésű feladat összköltsége 293 millió forint, amelyből 282 millió 608 ezer forintot a Fővárosi Önkormányzat, 10 millió 392 ezer forintot az Örkény István Színház Nonprofit Kft. biztosít.

A Szabadtéri Színpad nézőterére épített sátorban a közönség A Bernhardi-ügy, az Anyám tyúkja 1. és 2., Az ügynök halála, az Azt meséld el, Pista!, a Csoda és Kósza, a Három nővér, a József és testvérei, a Liliomfi, a Macskajáték, a Mesél a bécsi erdő, a Tartuffe és a Tóték című darabokat tekintheti meg.

Az Örkény Stúdió ad otthont a Diggerdrájver, az Emlékezés a régi szép időkre, a Kripli Mari, A Dohány utcai seriff, valamint április 28-tól a Hit, szeretet, remény című előadásoknak.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az évek senki fölött sem múlnak nyomtalanul, s egyre gyakrabban fordul elő, hogy kisebb-nagyobb panaszokkal föl kell keresniük az orvost. Így tett Dobsa Sándor is, aki az idősebbek számára egyet jelent a Stúdió 11-gyel, s kiváló zongorakísérőként a fiatalok előtt sem ismeretlen.
 
Yehudi Menuhin hegedűművész nemcsak játékáról, hanem roppant szorgalmáról is híres. Naponta nyolc órán át gyakorol, s ezt sohasem mulasztja el.
Aforizmák
„ Az igazságokat gyakran kell ismételni, mert a tévedéseket is gyakran ismétlik."
Goethe
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ