Kesselyák Gergely állítja színpadra az Aidát jövő nyáron a Szegedi Szabadtéri Játékokon
Dátum: 2018. december 4., kedd, 10:02

Verdi Aidáját Kesselyák Gergely rendezésében, Pál Tamás vezényletével láthatja a Szegedi Szabadtéri Játékok közönsége jövő nyáron - tájékoztatta a fesztivál sajtóreferense az MTI-t.

Szalai Anna kiemelte, hogy Verdi világhírű operája, az Aida jubileumot ünnepel a Dóm téren, ugyanis 1939-ben mutatták be először a fesztiválon. Legutóbb másfél évtizede szerepelt a műsoron.

Az új bemutatót Kesselyák Gergely állítja színpadra, akit nemcsak Liszt-díjas karmesterként, a Bartók Plusz Operafesztivál igazgatójaként és a Magyar Állami Operaház első karmestereként ismerhet a közönség, hanem sikeres operarendezőként is. A Szegedi Szabadtérihez nemcsak művészeti vezetői tevékenysége, hanem operarendezései is kötik: a két-két éven át nagy sikerrel játszott Nabucco és a Turandot.

Pál Tamás Liszt-díjas karmester életében különleges szerepet tölt be Verdi Aidája - ezzel az operával kezdődött el nemzetközi karrierje a Caracasi Operaház megnyitóján. A kiváló művész jövő nyáron ismét utánozhatatlan módon tolmácsolja a közönségnek a nagy olasz mester remekét - ígérik a szervezők.

A szólisták között is felbukkan visszatérő: László Boldizsár - pályafutása során először - alakítja a hősszerelmest, Radamest.

Az Aida mindig magában hordozza a grandiózus látványvilág ígéretét, amelyet július 26-án és 27-én a Dóm téri színpadot jól ismerő két tervező vált valóra: Zeke Edit a díszletért, Velich Rita a jelmezekért felel. A többszörös díjnyertes díszlet- és jelmeztervezők már a nagy sikerű Turandotban is bizonyították, milyen rendkívüli látványvilágot képesek teremteni. A színpadképhez és a különleges hangzáshoz egy 130 fős kórus is hozzájárul majd.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
J. S. Bach rajongott az orgonákért. Amikor eljátszotta legújabb műveit a hangszeren, hallgatósága mindig álmélkodva figyelte a mester virtuóz technikáját.
 
G. B. Shaw híres volt szarkasztikus megjegyzéseiről. Egy alkalommal régi hölgyismerőse panaszkodott az írónak:
Aforizmák
„ Aki viccnek tartja az életet, gondoljon a poénjára."
Ismeretlen
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ