Tíznapos fesztivállal ünnepel a 70 éves Budapest Bábszínház
Dátum: 2019. szeptember 19., csütörtök, 7:28

Az idén 70 éves a Budapest Bábszínház; a jubileumot tíznapos fesztivállal ünnepli az intézmény októberben.

Október 8. és 17. között rendezik meg a 10. BÁBU Fesztivált, amelyre a bábművészet kiemelkedő magyarországi és külföldi alkotóit hívták meg - hangzott el az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.

Meczner János, a Budapest Bábszínház igazgatója elmondta: 1949. október 8-án nyílt meg a színház és idén ezen a napon tartják az évad első premierjét, a fesztivál nyitóelőadását, Weöres Sándor Holdbeli csónakos című darabjának bemutatóját, Hoffer Károly rendezésében. Kiemelte: a mű a magyar irodalom különleges alkotása. A részben bábszínházra írt darabot - egy kamaraváltozatot leszámítva - bábszínház nem játszotta még el.

Az évfordulón kiállítás is nyílik a 70 éves Budapest Bábszínház történetének legszebb bábjaiból, olyan nemzetközi hírű tervezők munkáit mutatják be, mint Ország Lili, Bródy Vera vagy Koós Iván.

Az igazgató ismertette az évad további programját. Decemberben Kosztolányi Dezső Esti Kornél című művét állítja színpadra Szilágyi Bálint. A mű sajátos bábos feldolgozását láthatja a közönség.

John Boyne Szabadesés avagy Barnaby Brocket kalandjai a felhőkön innen és túl című történetét Lázár Helga rendezésében tűzik műsorra 2020 januárjában.

Februárban Schneider Jankó kezdi meg Václav Ctvrtek Rumcájsz című meséjének próbáit a nagyszínpadon. Markó-Valentyik Anna rendező Rügyek és gyökerek címmel készít bábelőadást a legkisebbek számára áprilisban.

Az igazgató arról is beszámolt, hogy 4-5 éve elkezdték a bábokat katalogizálni, restaurálni, eddig 3500 bábbal készültek el, és 10 ezer van még hátra.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
„A román Farsang című darabot az aranyos Both Béla, aki nagyszerű színházi rendező és színházalapító, olyan szigorúan állította színpadra, hogy az előadás ettől dögunalomba fulladt. Tulajdonképpen a darab ki lett fordítva önmagából, mintha egy nercbundának a bélését viseltük volna. Már a főpróbán megbuktunk.
 
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
Aforizmák
„ Semmitől sem félek annyira, mint a félelemtől."
Montaigne
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ