Lukács Sándor kapta idén a Ruttkai Éva-emlékgyűrűt
Dátum: 2019. december 29., vasárnap, 7:27

Lukács Sándor kapta a Ruttkai Éva-emlékgyűrűt az idén a Vígszínház társulatának titkos szavazása alapján - közölte a színház a honlapján.

A Vígszínház társulata Lukács Sándornak a Kaddis a meg nem született gyermekért, a Honderű és a II. Richárd című előadásokban nyújtott alakítását ismerte el a díjjal. A színművész másodszor vehette át az elismerést, először 1993-ban kapta meg az emlékgyűrűt.

A padlás pénteki előadása után Eszenyi Enikő, a színház igazgatója emlékezett Ruttkai Évára, a Vígszínház legendás színésznőjére, aki idén lenne 92 éves - írták.

A Ruttkai Éva-emlékgyűrűt a színésznő lánya, Gábor Júlia 1986-ban alapította édesanyja emlékére. A díjat minden évben Ruttkai Éva december 31-ei születésnapja előtt, december utolsó hetében adják át annak a színművésznek, aki abban az évben a társulat szerint a legkiemelkedőbb művészi teljesítményt nyújtotta.

A Ruttkai Éva-emlékgyűrűt a Vígszínház bármely művésze akár többször is megkaphatja, az adott naptári évben nyújtott kiemelkedő művészi teljesítményéért - közölték.

A színésznő aláírásával díszített Ruttkai Éva-emlékgyűrűt elsőként, 1987-ben Tordy Géza vehette át. Később Eszenyi Enikőt, Darvas Ivánt, Pap Verát, Gálffi Lászlót, Kaszás Attilát, Tábori Nórát, Jánoskúti Mártát, Kútvölgyi Erzsébetet, Igó Évát, Börcsök Enikőt (1998, 2000, 2005), Alföldi Róbertet, Hajdu Istvánt, Csőre Gábort (2002, 2014), Venczel Verát (2003, 2011), Harkányi Endrét, Rajhona Ádámot, Danis Lídiát, Epres Attilát, Reviczky Gábort, Hegyi Barbarát, Bata Évát, Fesztbaum Bélát, Péter Katát, Wunderlich Józsefet, ifj. Vidnyánszky Attilát és Szilágyi Csengét díjazták.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
 
G. B. Shaw sokat utazott hazájában. Egyszer egy falu határában megismerkedett egy juhásszal. Megkérdezte, hogy hívják.
Aforizmák
„A megbocsátás az az illat, melyet az ibolya hint arra a cipősarokra, amely eltapossa őt."
Mark Twain
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ