A káosz kimerevített pillanata
Dátum: 2006. november 18., szombat, 10:37
Thomas Hauert és társulata, a ZOO új darabjának kiindulópontja a mozgás szabadsága és a zene ritmusából fakadó kötöttség ellentmondása. Az előadás az intuícióra, valamint a külső és a belső erők konfrontációjából adódó feszültségre épül. A Modify a letisztult útkeresés operája a tánc nyelvére lefordítva.
A színpadon hat táncos - három férfi és három nő – mozdulatain keresztül láthatjuk, milyen variációkban valósulhat meg közelítés, távolítás, együttmozgás, és önálló mozdulat. A táncteret erős és hatásos színek-fények tagolják: hol pokolt idéző vöröset látunk, melyben a táncosok összekapaszkodva egyetlen testként mozognak; hol élénk színes sávok emelik ki a hat különböző egyéniséget; hol pedig tiszta fény világítja meg a színpadot. A háttér Manon de Boer fényképe, amely az üres tér egyetlen díszlete. A kép egy óriásira felnagyított hálószoba, a tárgyak önálló életet élő káoszának kimerevített pillanata.
 
A darabban meghatározó Alfred Schnittke (Psalms of repentance) és Georg Friedrich Handel (Tűzijáték, Vízizene) zenéje, melyek kiválasztását időtálló szépségük mellett szimbolikus jelentésük is motiválta. 

                              december 8-9.
/ tánc
Thomas Hauert/ ZOO (B-CH): Modify                              Trafó
Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A nagy színésznek egy darabban fel kellett olvasni egy levelet, ezért sosem tanulta meg a levél szövegét. A fiatal, kezdő színész, aki a levélhozó inast játszotta, úgy gondolta, megtréfálja híres kollégáját és a jelenetbe a megírt levél helyett egy üres papírt vitt be.
 
Az amerikai turnéja során Jehudi Menuhint, a világhírű hegedűművészt meghívták egy gazdag házhoz. A textilgyáros házigazda kihasználta az alkalmat, és megkérte Menuhint, hallgassa meg fia játékát, mert mindenki nagyon tehetségesnek tartja
Aforizmák
„Kutya nehéz úgy hazudni, hogy az ember nem ismeri az igazságot."
Esterházy Péter
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ