Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Folklórelőadással nyitja új évadát a Háromszék Táncegyüttes
Dátum: 2018. szeptember 19., szerda, 9:30
A Vágják az erdei utat című folklórelőadással nyitja új évadát a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes - hangzott el az M5 kulturális csatorna keddi híradójában.
Az együttes repertoárja öt év után gazdagodik újra folklórműsorral. A produkció Ivácson László rendezésében az első világháború néprajzi vonatkozásait dolgozza fel, bemutatja az észak-mezőségi tájegységek magyar, román, illetve cigány népzenei és néptáncos világát is. Ivácson László, rendező, koreográfus a műsorban felidézte: a verbuválás mindig egy szép mulatsággal kezdődött és végződött, majd besorozták a legényeket katonának. Rengeteg sok népdal született így. "Elmentek a fiúk katonának, ott is mulattak, nemcsak háborúztak, nemcsak fegyvert és csizmát cseréltek, hanem figurákat is. Tehát így gazdagodott a folklórkincsünk" - mutatott rá a rendező-koreográfus. A besorozás előtti búcsúztatások alkalmával elhangzó énekek, a fiát, férjét, testvérét elveszítő asszonyok sirató énekei mind ebben az időben születtek. Melles Endre, az együttes tánckarvezető-koreográfusa elmondta: "az előadásban egész Erdélyt bejárva láthatunk táncokat az elfeledett gyergyói táncoktól egészen az úgymond magyar és romános Nagysajó környéki táncokig". Emellett Küküllő-menti és magyarszentbenedeki táncok is szerepelnek a műsorban. (MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
Kodály Zoltán azon kevesek közé tartozott, aki nem félt Rákosi Mátyástól. Egyszer egy ünnepi fogadáson a „bölcs" vezér rosszallóan mondta Kodálynak:
Aforizmák
„ A tévedés többnyire olyan igazság, amely eltévesztette a maga időpontját."
Étienne Rey
|
|