A tánc világnapja - Debrecenben táncol a BANDALOOP
Dátum: 2022. április 29., péntek, 14:06

A debreceni MODEM homlokzatán mutatja be koreográfiáját a BANDALOOP pénteken, a tánc világnapján és szombaton a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Heteken.

A világhírű amerikai tánctársulat, a BANDALOOP művészei táncoltak már hipermodern felhőkarcolók tükörsima üvegfelületein, ódon várfalakon, hatalmas hídpilléreken, de mutattak be koreográfiát több mint 900 méter magasan a Yosemite Nemzeti Park gránitfalain, a kínai Tianmen-hegységben, a Himalája indiai csúcsain, sőt az olasz Dolomitokban is.

A társulat lenyűgöző produkcióit az elmúlt évtizedekben 22 országban több millió ember figyelte már, a hazai közönség Budapesten kétszer is megcsodálhatta őket néhány évvel ezelőtt, most azonban Debrecenben és Győrben alakítanak táncparketté egy-egy ismert épületet a Bartók Tavaszon - közölték a szervezők pénteken az MTI-vel.

Pénteken és szombaton 18 és 21 órakor a debreceni MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ homlokzatán mutatja be előadását az együttes, május 5-én és 6-án pedig Győrben, a Győri Nemzeti Színházzal szemközt elhelyezkedő, Czuczor Gergely utcai irodaház falain.

A táncrajongókat mindezen túl is igen gazdag programmal várja a Bartók Tavasz országszerte. Győrben A hűtlen feleség című előadását mutatja be május 3-án a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, három különleges koreográfiával érkezik május 4-én a Szegedi Kortárs Balett, a Pécsi Balett pedig a Vasarely-etűdök című látványos összművészeti produkcióval áll színpadra május 9-én a Győri Nemzeti Színházban. Az utóbbi koreográfiát május 28-án az együttes saját városában, Pécsett is bemutatja majd.

További részletek és információk a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek országos eseményeiről a www.bartoktavasz.hu weboldalon találhatók, friss olvasnivalókért, kulisszatitkokért, interjúkért pedig érdemes ellátogatni a fesztivál hivatalos blogjára.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Salamon Béla mikor megkapta az Érdemes művész díjat, találkozott Dobozi Imre Kossuth-díjas íróval aki igy üdvözölte:
 
Kodály Zoltán azon kevesek közé tartozott, aki nem félt Rákosi Mátyástól. Egyszer egy ünnepi fogadáson a „bölcs" vezér rosszallóan mondta Kodálynak:
Aforizmák
„ Ami a világon talán a legtöbb ostobaságot hallja: egy festmény a múzeumban. "
Goncourt fivérek
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ