Civilizációs felületek
Dátum: 2007. április 16., hétfő, 12:59
A graffiti, mint alkotás egyszerre képzőművészeti és társadalmi aspektusokat tartalmazó tevékenység, életszemlélet, világlátás és létforma. Jellemzően a 60-as évektől kiüresedő, elgettósodott nyugat-európai belvárosok, a lepusztult külvárosok falain feltűnő rajzok, melyek ma már szinte minden civilizációs felületen megtalálhatóak.
Megjelent a láthatatlan, a társadalmi konvenciókkal szembeszálló, a hatóságok elől menekülő köztéri művész, akinek munkái csak időlegesen, a megsemmisítésig láthatóak.

A graffiti alkotói és alkotásai a kor speciális lenyomata. Az „alapküldetés”-nél fontosabb lesz az akció, az alkotásnál a létezés extrémitása.

Koreográfia: Ladányi Andrea és Bánki Zsolt

Bemutató előadás: 2007. április 24. 19h – Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház, Krúdy Kamara

További előadások: április 25. 19h, május 15. 19h, május 25. 19h.
   

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Molnár Ferenc hajnalban hazafele tartva, Jacobi Viktor ablakából a Jacobi Szibill című művében a később legnépszerűbbé vált Kis Petrovom című dal melódiáját hallotta.
 
„A román Farsang című darabot az aranyos Both Béla, aki nagyszerű színházi rendező és színházalapító, olyan szigorúan állította színpadra, hogy az előadás ettől dögunalomba fulladt. Tulajdonképpen a darab ki lett fordítva önmagából, mintha egy nercbundának a bélését viseltük volna. Már a főpróbán megbuktunk.
Aforizmák
„ A könnyű gondok beszélnek, a súlyosak némák."
Seneca
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ