Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Részletesebb információkért kattintson a cikk címére!
A Kormány a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendeletével akként döntött, hogy az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó SARS-CoV-2 koronavírus világjárvány következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében Magyarország egész területére veszélyhelyzetet hirdet ki 2020. november 4-ével.
Kedves Kolléganők és Kollégák! Sajnálatosan a járvány a művészeti területen egyre több munkahelyen megjelent. A koronavírus további terjedésének megakadályozása és az ügyeiket intéző kollégák és munkatársaink egészségének védelme érdekében a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége képviselőjeként szükségesnek látom azonnali óvintézkedések bevezetését. Reményeim szerint ezeket a változásokat csak a járvány terjedésének jelenlegi intenzitásának idejére szükséges fenntartanunk. A fentiek megvalósítása érdekében székházunkban (Budapest, III. Vörösvári út 101.) 2020. október 14-től
a személyes ügyfélforgalom szünetel.
Részletesebb információkért kattintson a cikk címére!
Bölcs tudatlanság
Dátum: 2005. október 3., hétfő, 19:47
Menyhárt Jacqueline balettáncosnő az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen művészettörténetet tanult. 1962-ben kollokviumra jelentkezett Oroszlán Zoltán professzornál. Az eredményes vizsgán, más feladatok mellett, diapozitív képeket kapott Oroszlán professzortól, s a balerina-bölcsésznek meg kellett mondania, hogy melyik kép mit ábrázol, milyen korból való, mi a művészethistóriai jelentősége.
Menyhárt Jacqueline dicséretes tájékozottságot árult el, feleletei okosak, pontosak voltak. Befejezésül Oroszlán professzor megkérdezte a jól tájékozott jelölttől, hogy a kezén átpergetett diapozitívok közül melyik műalkotás tetszett a legjobban.
– A késő archaikus görög kutyaszobor az athéni Akropolisz Múzeumból – válaszolta Jacqueline. – Ez jó ízlésre vall – viszonozta a professzor –, most még azt szeretném tudni, hogy miért éppen ez a kutyaábrázolás nyerte meg a leginkább a tetszését? – Azért – vágta rá a balerina –, mert ennek a szobornak stilizált a formája, elvont egyszerűsége úgy hat rám, mint egy modern plasztika…
A professzor összehúzta a szemöldökét:
– Érti maga a modern művészetet? – firtatta gyanakodva. – Azt nem merném állítani – vallotta meg Jacqueline. – De témájuk sokszor felzaklat, kifejezésmódjuk megragad, problémáikban mintha saját művészi gondjaim tükröződnének…
– Szerencséje van, kedves – szólt az indexszel a kezében Oroszlán professzor. – Mert ha azt mondta volna, hogy érti, és elszajkózott volna valami sületlenséget, hát biz’isten, kihajítottam volna. /Forrás: Békés István: Legújabb magyar anekdotakincs/
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
„Évekkel ezelőtt Illyés Gyula Kegyenc című darabját mutattuk be a Madáchban. Gyula bácsi az egyik próbát meglátogatta és kérte: ne tiszteljük annyira a darabját.
„ A Kaviár és lencse című bohózatban a szövegkönyv szerint kinyílik az ajtó, a közönség megpillant, pisztolylövés, a szívemhez kapok és felkiáltok: „Meglőttek!...Gyilkosok!...” – És összeesem. Az egyik előadáson a pisztoly csütörtököt mondott. De hát nekem el kellett hunynom ott a helyszínen. Mit tehettem?...
Aforizmák
„ Az ember legtöbbször nem azokat a kísértéseket bánja meg, amelyeknek engedett, hanem azokat, amelyeknek ellenállt."
Somerset Maugham
|
|