Visszatekintő
Nyolcvan éve, 1931. január 23-án halt meg Anna Pavlova, minden idők egyik legnagyobb balerinája. 1881. január 31-én született Szentpéterváron. Származását homály lengi körül, csak annyi bizonyos, hogy mosónő édesanyja egy katonatiszthez ment feleségül, lánya vér szerinti apja azonban valószínűleg egy gazdag zsidó üzletember volt. Anna időnek előtte jött a világra, s csak azért maradt életben, mert nagyanyja hónapokig meleg pólyában tartotta és cumisüvegből etette.
Visszatekintő
A Szergej Gyagilev szervezte első párizsi Orosz Évad keretében, 1909. május 19-én, a Théatre du Chatelet-ben mutatkozott be a Ballets Russes együttes, amely valósággal forradalmasította az európai balettet: új táncnyelvet hozott új zenével és kiváló képzőművészek díszleteivel, kosztümjeivel.
Visszatekintő
Nyolcvan éve, 1927. szeptember 14-én halt meg Isadora Duncan, a táncművészet megújítója.
Visszatekintő
Menyhárt Jacqueline balettáncosnő az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen művészettörténetet tanult. 1962-ben kollokviumra jelentkezett Oroszlán Zoltán professzornál. Az eredményes vizsgán, más feladatok mellett, diapozitív képeket kapott Oroszlán professzortól, s a balerina-bölcsésznek meg kellett mondania, hogy melyik kép mit ábrázol, milyen korból való, mi a művészethistóriai jelentősége.
Visszatekintő
Nyolcvan éve, 1929. augusztus 19-én halt meg Szergej Gyagilev, az orosz művészetek mecénása, a balettművészetet forradalmasító Orosz Balett megszervezője.
Visszatekintő
Hetven éve, 1938. január 17-én született Rudolf Nurejev, a huszadik század táncművészetének egyik legnagyobb alakja.
Visszatekintő
Az ötvenes évek közepe felé a MÁV Szimfonikusok Zenekarával hat kiváló balett-szólista érkezett a kisvárdai állomásra. Jó meleg koranyár volt, s a brigádműsoroknál, turnéknál nem ismeretlen szervezési hibából, a vasútnál senki sem várta a művészeket.
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Tanguy apó műkereskedésének kirakatába gyakran ki voltak téve fiatal művészek munkái. Egy járókelõ megpillantott a kirakatban egy Cézanne csendéletet, mely négy almát ábrázolt. Betért a kis üzletbe, s megkérdezte, mennyibe kerül a kirakatban lévõ kép?
 
Kodály Zoltán azon kevesek közé tartozott, aki nem félt Rákosi Mátyástól. Egyszer egy ünnepi fogadáson a „bölcs" vezér rosszallóan mondta Kodálynak:
Aforizmák
„ A pesszimista azt hiszi, hogy minden nő könnyelmű, az optimista reméli."
Ismeretlen
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ