Társadalmi integrációt segítő nemzetközi cirkuszi képzés zajlik Budapesten
Dátum: 2016. február 7., vasárnap, 12:00

Európa 10 országából érkeztek oktatók és szociális szakemberek arra az ötnapos képzésre, amelyen a cirkusz szociális területen való alkalmazásáról bővíthették tudásukat.

A programon a segítő szakemberek szociális cirkuszi módszertant tanulnak többféle hátrányos helyzetű csoportra vonatkozóan - mondta el Gallyas Veronika, a képzést szervező Magyar Zsonglőr Egyesület elnöke csütörtökön Budapesten.

Kifejtette: a szociális cirkusz lényege, hogy a zsonglőr vagy artista elemekkel kombinált ügyességi foglalkozást a szociális munka eszközeként használják az oktatók, hogy így érjenek el változást hátrányos helyzetű vagy speciális igényű csoportoknál. A módszer élményterápiaként, fejlesztő folyamatok eszközeként is használható.

Az elnök hangsúlyozta, hogy a szociális cirkusz lehetőséget ad testi készségek fejlesztésére, közösségépítésre, az önbizalom és a hatékonyság erősítésére a gyerekek, fiatalok de még a felnőttek számára is, emellett jól hasznosítható a mozgáshiány pótlására, de a túlmozgásos, hiperaktív, viselkedészavaros gyerekeknek is segítséget jelent. A módszer segíti továbbá a tanulási problémák leküzdését, de a diszlexia, vagy a szenzoros integráció fejlesztésének hatékony eszköze is lehet.

A képzés megvalósítása széles nemzetközi együttműködésben zajlik az Erasmus+ program keretében.

Fekete Péter, a Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft. (MACIVA) vezetője arról beszélt, hogy az az új cirkuszművészeti központ, amelynek létrehozását tervezik, egy olyan közép-európai találkozóhely, kutatóbázis és adattár lesz, amely például az ehhez hasonló képzéseknek, programoknak is alkalmas helyszínül szolgálhat.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Volt idő, amikor egyes színházak szinte versengtek egymással abban, hogy melyikük tud hosszabb előadást tartani.
 
A L'Opinion című lap 1885.október 15-i számában megemlékezik a Hotel Drouot árveréséről (amely árverési csarnokot műfordítóink Drout-szállodának szoktak magyarítani), s elmondja, hogy mikor a szolga a kiállítási asztalra helyezett egy milói Vénust ábrázoló másolatot, harsány hangon kiáltotta a közönség felé:
Aforizmák
„Aki az érvelést nem tudja támadni, az érvelőt támadja."
Paul Valéry
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ