A Cirque du Soleil és a Varekai-előadás Budapesten
Dátum: 2016. május 27., péntek, 8:48

Négy előadást tart a világhírű Cirque du Soleil jövő tavasszal a magyar fővárosban. A kanadai székhelyű utazó társulat Varekai című produkcióját 2017. május 12-én, 13-án (dupla előadás) és 14-én mutatja be a Papp László Budapest Sportarénában.

Varekai egy sokszínű különleges világ, ahol bármi lehetséges - egy vulkán tetején, az erdő mélyén. A történetben egy fiatal, magányos férfi Varekai fantasztikus teremtményei között találja magát és egy abszurd élmény részesévé válik: újra felfedezheti az életet, és rácsodálkozhat a világ és az elme rejtélyeire - szerepel a szervező Live Nation által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott ajánlóban.

A Varekai szó roma nyelven azt jelenti: bárhová. A Dominic Champagne által rendezett előadás a nomád lelkek, a szellem és a hagyományos cirkuszművészet előtt adózik.

A Cirque du Soleilt egy utcai előadóművészekből álló húszfős csoport alapította 1984-ben. A québeci központú szervezetnek jelenleg négyezer alkalmazottja van, köztük 1300 művész ötven különböző országból. A Cirque du Soleil öt kontinens több mint négyszáz városában fellépett már, több mint 160 millió néző előtt.

A cirkusz 2007-ben és 2008-ban Delirium, 2010-ben Saltimbanco, 2012-ben Alegría, 2013-ban a Michael Jackson: The Immortal, tavaly februárban pedig Quidam című nagyszabású akrobatikus darabjával lépett fel Magyarországon. A kortárs cirkusz jelentős képviselőjének számító társulat előadásainak jellegzetessége a karakterek és a történet erős szerepe, az élő zene, valamint a személyre szabottan, Montréalban kézzel készített jelmezek, cipők és más kellékek.

A legújabb színpadtechnikával és több mozgó vetítőfallal dolgozó, minden dalnál színpadképet váltó előadás alatt stroboszkópot is használnak, ködgép és különböző pirotechnikai elemek mellett.

A Varekai című előadás Budapesten 2017. május 12-én pénteken 20 órakor, május 13-án szombaton 16 óra 30 perckor és 20 órakor, május 14-én vasárnap pedig 16 óra 30 perckor kezdődik.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
 
Miután Heltai Jenő nem kérhetett szabadalmat szellemes mondásaira, sűrűn érte az a „megtiszteltetés", hogy ötleteivel mások neve alatt találkozott.
Aforizmák
„ ...amilyen gyakran csak lehetséges, a fiatal lányokkal tartok, akik keveset beszélnek a művészetről, de annál csinosabbak."
Felix Mendelssohn
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ