A 27 európai országból érkezett 47 versenyfilm rendezőinek többsége részt vesz a vetítéseken, amelyeket követően az érdeklődők beszélgethetnek az alkotókkal.
A filmeket négy kategóriában - Magyar valóság, Antropológiai filmek, Európai dokumentumfilmek, Európai diákfilmek - lehetett nevezni. A fesztivál fődíját, az Aranyszarvast a különböző szekciók legjobbjainak ítéli oda a nemzetközi zsűri. A fesztivál filmjeit az Országos Diákzsűri is értékeli, és a legjobbnak ítélt alkotást oklevéllel jutalmazza.
A hagyományokhoz híven idén is számos ingyenes kísérőprogram várja az érdeklődőket: lesznek szakmai programok, Boglár Lajos, az ELTE kulturális antropológia tanszékének alapítója munkásságát felelevenítő retrospektív vetítések, kiállítások és koncertek.
„Az idén különösen erős a szakmai program, amelynek homlokterében a dokumentumfilm-terjesztés lehetőségei állnak" - emelte ki Füredi Zoltán. Hozzáfűzte, hogy több magyar és külföldi tévécsatorna is képviselteti magát a szakmai fórumokon. Az érdeklődők egy sikeresen forgalmazott dokumentumfilmről szóló esettanulmánnyal is megismerkedhetnek.
A budapesti helyszínek mellett Kolozsváron és Pozsonyban is tartanak vetítéseket a fesztiválhoz kapcsolódva. Mindkét helyszínen közönségszavazás dönt a bemutatott alkotásokról.
A Dialektus Fesztivál különböző partnerfesztiváloknak, így az Eyes and Lenses, az Early Melons és a Jihlava nevű mustráknak is bemutatkozási lehetőséget kínál. Ezen fesztiválok filmjei mellett a nézők a legutóbbi Busho fesztivál díjnyertes filmjeit is megtekinthetik.
A fesztivál fő helyszíne a DocuArt kocsiszín, de lesznek vetítések a Vörösmarty moziban is. A különféle kísérőprogramoknak a Ráday Music Pub és a Fotocella Gallery and Café ad helyet.
A szombat esti díjátadót követően egész vasárnap vetíteni fogják a mustrán bemutatott filmeket.
(MTI)
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be! |
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez! Legyen Ön az első! |