Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Az ázsiai filmek újabb cannes-i rohama
Dátum: 2010. május 15., szombat, 11:12

Az ázsiai filmek idén is látványosan képviseltetik magukat Cannes-ban, a hivatalos válogatásnak csaknem harmadát adják. Az Aranypálmáért versenyző 19 film közül öt az ázsiai, csütörtökön már megtartották a kínai Vang Hsziao-suaj (Wang Xiaoshuai) Chongqing Blues (Csungking blues) című mozijának vetítését, pénteken pedig az egyik dél-koreai versenyfilmet mutatták be.
A legjelentősebb nemzetközi filmfesztiválon már tavaly is jól szerepeltek a távol-keleti produkciók. A rendezés díját a Fülöp-szigeteki Brillante Mendoza kapta meg, akinek Kinatay (Mészárlás) című alkotása egy bűnöző rendőrök által elkövetett gyilkosságról szólt. Kína az Örök tavasz című film forgatókönyvéért, Dél-Korea pedig Pak Csan Vuk Szomjúság című filmjéért kapott díjat. Idén Dél-Korea két filmmel tért vissza, az egyik a The Housemaid (A cselédlány), a másik a Poetry (Költészet) című film, az előbbi rendezője Im Szangszo, az utóbbié Li Csang Dung. A japán Kitano Takesi Outrage (Gyalázat) című filmjével van jelen. Thaiföld ritkább vendég, ezúttal azonban Apidzsatpong Viraszethakul érdekes című mozija a Long Boonmee raluek chat (Bunme bácsi felidézi régi életeit) című is bekerült a hivatalos mezőnybe. E komoly ázsiai jelenlét ellenére a Film Business Asia nevű cég társalapítója, Patrick Frater úgy véli, hogy az ázsiai film nem kapja meg az őt megillető elismerést a világon. "Igen sok nagyszerű ázsiai film nem jut túl a regionális vagy a hazai határokon, például általában lebecsülik a mai indiai filmek változatosságát." Kínában is igen sok erőteljes film születik, de a média nem foglalkozik megfelelően velük, vagy nem kapnak elég kereskedelmi lehetőséget. Ez finanszírozásuk és forgalmazásuk módszereivel magyarázható - pedig az ázsiai országban a hatóságok közlése szerint minden nap megnyílik egy új mozi, a bevételük pedig tavaly 44 százalékkal ugrott meg az előző évhez képest, elérve a 6,2 milliárd jüant (csaknem 200 milliárd forint). Igaz, Hollywood új szuperprodukciója, Az Avatar Kínában is megdöntött mindenfajta rekordot, de több kínai film is nagy sikert aratott. Közéjük tartozik a The Founding of a Republic (Egy köztársaság megalapítása) című, a Kínai Népköztársaság születését ábrázoló alkotás. A nagy történelmi filmben számos kínai filmsztár szerepel, köztük Jackie Chan és Csang Ce-ji (Zhang Ziyi), és több mint 400 millió jüan bevételt hozott. A kínai hatóságok évente csak 20 külföldi film országos forgalmazását engedélyezik, ezzel segítik a hazai filmgyártást. (MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
Jászai Mari vidéken vendégszerepelt. A partnere csapnivalóan gyenge színész volt. Jászai a próbán küzdött vele, tanította, magyarázott neki – eredménytelenül.
Aforizmák
„A gonosz győzelméhez csak annyi kell, hogy a jó emberek ne tegyenek semmit."
Edmund Burke
|
|