
Fiennes maga is játszik a filmben, ő alakítja Coriolanust. Partnere Vanessa Redgrave, Brian Cox, valamint Gerard Butler. Rendezőként a brit művész ragaszkodott Shakespeare klasszikus nyelvéhez, a történetet azonban a jelenkorba, a délszláv háború korszakát idéző környezetbe ültette át. A Berlinale főprogramjában versenyfilmként szereplő Coriolanus díszbemutatóját hétfőn este tartják a filmpalotában.
A rendezői székbe első alkalommal beülő Ralph Fiennes Berlinben elmondta: tíz éve Londonban színpadon alakította Coriolanust, a gyűlölt római hadvezért.
"Már akkor úgy gondoltam, hogy a darabnak napjainkban is van mondanivalója, erős a kapcsolata a jelennel" - mondta a sajtótájékoztatón a brit művész. Hozzátette: úgy érzi, John Logan forgatókönyvíróval sikerült jól megragadniuk a darabot. Ralph Fiennes szerint Shakespeare művei azért örökérvényűek, mert az író a közönségnek teszi fel kérdéseit, rájuk bízza a válaszok felkutatását. "Sok olyan dolog zajlik a világban, Csecsenföldön, Irakban, Afganisztánban, amelyekre - és a nagyhatalmakra - igaz lehet, ami a darabban áll - fogalmazott Berlinben a színész-rendező.
Coriolanus ellenlábasát, Aufidiust Gerard Butler alakítja. A népszerű színész emlékeztetett arra, hogy éppen a Coriolanus volt az első darab, amelyben játszott.
"Fantasztikus volt együtt dolgozni Ralph Fieness-szal és a többiekkel, le voltam nyűgözve" - értékelte a közös munkát a színész, aki - mint mondta - kifejezetten élvezte, hogy klasszikus szerepben játszhatott. A film koncepcióját is nagyon érdekesnek találta, és a fizikai felkészülésre is külön gondot fordított. "Coriolanusnak valódi, egyenrangú ellenfélre volt szüksége" - mondta Ralph Fiennes, utalva azokra a jelenetekre, amelyekben a két karakter egymásnak feszül, de egyikük sem tud felülkerekedni a másikon.
Coriolanus anyját, Volumniát Vanessa Redgrave alakítja a 122 perces filmben. A színésznő megemlítette, számára nem jelentett gondot a shakespeari nyelv, az archaikus angol nyelvvel már gyerekkorában "barátságot kötött", ez részben annak köszönhető, hogy sokat jártak templomba, és ott is ezt a klasszikus stílust használták.
A rendezői munkáról szólva Ralph Fiennes kifejtette: színészként akkor érezte magát a legjobban, amikor együttműködés volt a rendező és közte, ha a rendező kikérte a színészek tanácsát. A filmkészítés ötletek és elképzelések özöne, nagyra tartottam mindenki részvételét - fogalmazott. Arra a kérdésre, hogy kitart-e a rendezés mellett, a művész igennel válaszolt.
"Szeretnék visszatérni ehhez a munkához" - mondta. Megjegyezte azonban, hogy nagyon nehéz dolguk volt, mert független filmet forgattak, így az anyagi háttér rendkívüli erőfeszítések árán állt csak össze.
Ralph Fiennes úgy vélekedett, Németországban nagyon jól ismerik a Coriolanus színművet, így különösen örül, hogy Berlinben mutathatja be filmjét.
(MTI)
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be! |
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez! Legyen Ön az első! |