Megjelent az "Oscar és a csillagok"...
A Magyar Hollywood Tanács gondozásában egyedülálló kötet jelent meg "Oscar és a csillagok" címmel. Bokor Balázs, a Magyar Hollywood Tanács elnökének tizenharmadik könyve első alkalommal foglalja össze az 56 magyar vonatkozású Oscar-díj történetét, megosztja a filmvilág legmagasabb elismerését elnyerő magyar származású filmművészek életét. Természetesen szerepelnek benne azok, akik Magyarországon születtek és azok, akiknek valamilyen felmenője volt magyar. Helyet kap a háromszoros Oscar-díjas Rózsa Miklós és Sándorházi Vilmos, alias William S. Darling is. De, a könyv bemutatja Zsigmond Vilmost, aki a Harmadik típusú találkozások c. film operatőri munkájáért kapta meg a díjat vagy Rófusz Ferencet, a Légy c. film rendezőjét, Adrien Brodyt, a Zongorista c. film főszereplőjét, Nemes Jeles Lászlót, a Saul fia c. film rendezőjét, Adolph Zukort, aki életmű díjat kapott, és mindenkit, aki az 56 díj elnyerője volt. Érdekes, ahogyan a könyv végigvezet bennünket a Hollywood Boulevardon, a Hírességek sétányán, ahol a járdába vésett csillagok emlékeztetnek a filmsikerekre. Itt, megtaláljuk Bánky Vilmát, Mariska Hargitayt, Harry Houdinit, Kertész Mihályt, Gábor Zsazsát, Tony Curtis, Lugosi Bélát és a többieket. Dr. Fekszi Márta, az Origo Film Group Zrt cégvezetője előszavában meg is jegyzi, hogy igazi hiánypótló könyvet vehet az olvasó a kezébe.
Kiadó: Magyar Hollywood Tanács Egyesület
| Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be! |
| Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez! Legyen Ön az első! |

