A párizsi olimpia magyar sportolóiról szóló dokumentumfilmet is támogat a Nemzeti Filmintézet
Dátum: 2025. február 17., hétfő, 15:54

A 2024-es párizsi olimpia magyar sportolóiról, Balogh Géza rendezőről, a közösségi média közbeszédet formáló erejéről és egy Európa ősi városait érintő zarándoklatról készülnek dokumentumfilmek a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával.

Az NFI az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében emlékeztettek arra, hogy a filmintézet 2020 januárja óta nyújt támogatást a televíziós és streaming bemutatásra készülő alkotásokra pályázati úton. A Televíziós Döntőbizottság legutóbbi ülésén négy olyan filmterv gyártására szavazott meg támogatást, amelyek bepillantást nyújtanak különböző társadalmi, vallási és kulturális témákba - írták a tájékoztatásban.

A Párizsi dobogósok! "6 arany, 7 ezüst, 6 bronz" címmel készülő dokumentumfilm-sorozat egy-egy olimpiai érmes magyar sportoló egyéni történetét meséli el, megismertetve küzdelmeiket, örömüket, valamint a sportolók és edzők közötti kapcsolatot. A produkciót Kolozsi Ildikó és Novák András Árpád rendezik, az NFI 44,8 millió forinttal támogatja az alkotást.

A Facebookdiktatúra, amelynek rendezői Skrabski Fruzsina és Czomba Albert, egy újságíró nyomozásán keresztül mutatja be a legnagyobb közösségi oldal működését. A 49 millió forintos támogatásból készülő film főszereplője saját történetéből kiindulva, más áldozatokkal együtt próbálja feltárni, hogyan alakítja a közbeszédet a Facebook bonyolult gépezete, kontrollálva az egyes véleményeket és nézőpontokat.

A B.B. - azaz a bábos Balogh című dokumentumfilm a neves bábszínész, rendező és bábtörténész, Balogh Géza életét és munkásságát mutatja be. Célja, hogy a nézők számára élménydús betekintést nyújtson a bábszínház világába, ismertetve Balogh Géza művészetét és azokat az értékeket, amelyek generációkat formáltak. Az alkotás Gulyás Gyula rendezésében valósul meg 17,262 millió forintos támogatásból.

A Mária örök című alkotásban Szűz Mária az európai kultúrában betöltött szerepét kutatják a 2025-ös szentévhez kapcsolódva. A Tari János rendezésében, 61,653 millió forintos NFI-támogatásból megvalósuló filmben felkeresik az ősi európai kegyhelyeket, mint Róma, Torino, Zára, Faro és más történelmi helyszíneket, továbbá megismertetnek a hívők személyes történeteivel is - olvasható a közleményben.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Örkény István a XX. század derekán alkotott. Az akkori kor (főként a politikai réteg) nem nagyon ismerte el munkásságát, sőt, nem nagyon kedvelte azt. Ezért aztán Örkény úgy döntött, hogy önként felhagy hivatásával, s megpróbálkozik az újságírással.
 
Jack London amerikai írót egyszer az orvos szigorú zöldségdiétára fogta, semmi mást nem ehetett.
Aforizmák
„Imádom az ellenségeimet, ha értelmesek, ugyanannyira viszolygok az ostobáktól, akik megvédenek."
Salvador Dali
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ