Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Harminchét alkotás látható a szegedi Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában
Dátum: 2025. május 28., szerda, 9:40
Harminchét alkotás szerepel az Oscar-díjas Zsigmond Vilmos emlékét őrző, az operatőri munkát fókuszba állító szegedi nemzetközi filmfesztivál kedden kezdődő versenyprogramjában - közölte Szabó Éva fesztiváligazgató hétfőn.
A szakember a programokat bemutató sajtótájékoztatón elmondta, a nézők kilenc nagyjátékfilmet, hat dokumentumfilmet és 14 kisjátékfilmet láthatnak majd Magyarország egyik legszebb, több mint százéves, hagyományos filmszínházában, a szegedi Belvárosi Moziban. Ezeket az előzsűri idén ötvenkét országból benevezett csaknem háromszáz alkotás közül választotta ki. Az immár kilencedik alkalommal megszervezett fesztivál történetében először videóklipek is szerepelnek a versenyprogramban. Ezek közül nyolcat mutatnak be szerdán a filmszínházban. A versenyprogramon felül a Magyar Operatőrök Hetén hét kortárs hazai film várja a közönséget. Válogatást mutatnak be a 35. Mediawave Nemzetközi Filmszemle alkotásaiból, visszatérnek a legjobb operatőri munkáért járó Oscart elhódító klasszikusok, és nem marad el a kritikaírói pályázat sem, amelyre több mint negyven nevezés érkezett. Az Aprófeszten pedig gyermeknek szóló filmválogatást vetítenek a Belvárosi Moziban. A különböző szekciók utáni közönségtalálkozók mellett kerekasztal-beszélgetések színesítik a programsorozatot: Női szemmel címen a szakma kifejezetten női aspektusait érintő kérdések merülnek fel, de szó lesz a fesztivál programjában is megtalálható kortárs felnövéstörténetekről is. E tematikához kapcsolódva nyílik Csapó Ida képzőművész alkotásaiból Nőtörténeti cérnaportrék címmel kiállítás a mozi aulájában. A fesztiválzsűrit Szabó Gábor operatőr vezeti, akinek Random című új filmjét off programként még a hivatalos bemutató előtt, pénteken vetítik. A testület tagja még Lehr Juhász Péter operatőr, Rajna Gábor producer, Kis Hajni filmrendező, forgatókönyvíró és Borbély Alexandra színésznő. Értékeli a filmeket a kritikus zsűri, a Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének tagjaiból álló testület, valamint a középiskolások és egyetemi hallgatók alkotta diákzsűri is. A Magyar Operatőrök Hetén vetített filmeket a HCA (Magyar Filmoperatőrök Egyesülete) zsűrije külön értékeli. (MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
Salamon Béla mikor megkapta az Érdemes művész díjat, találkozott Dobozi Imre Kossuth-díjas íróval aki igy üdvözölte:
Aforizmák
„ A közvéleményt meg lehet mérgezni, de csak olyan méreggel, amelyik ízlik neki."
Ignotus
|
|