Június 25-től mozikban György-Kessler Márta Találkozás a Buddhával című filmje
Dátum: 2026. április 13., hétfő, 9:43

Június 25-től országszerte látható lesz a mozikban György-Kessler Márta Találkozás a Buddhával című filmje, amely a vallási vezető, 16. Karmapa (1924-1981) életének és örökségének portréja.

A dokumentumfilm a találkozás nyomába ered, amely megváltoztatta a nyugati világ spirituális térképét, utazás határokon és életeken át, interjúkkal és eddig soha nem látott archív felvételekkel, valamint a budapesti CUB Animation stúdió animációs betéteivel - emelték ki a magyarországi forgalmazó, a Mozinet pénteki közleményében.

A Találkozás a Buddhával a tibeti buddhizmus karma kagyü vonalának vezetőjeként tisztelt láma életét mutatja be, akit sokan "élő Buddhának" és a "jógik királyának" neveztek. Ole Nydahl és felesége, Hannah élete 1969-ben gyökeresen megváltozott. A dán hippik a tibeti buddhizmus nyugati terjesztésének kulcsszereplőjévé váltak egy sorsfordító nepáli találkozásnak köszönhetően a Karmapával. Az évtizedeken át tartó munkájuk eredményeként több száz meditációs központot hoztak létre világszerte, Mexikóvárostól Vlagyivosztokig, és rendíthetetlen odaadással vitték tovább tanítójuk vízióját. A Karmapa személye és tanítása ma is emberek millióira hat világszerte.

György-Kessler Márta rendező a közleményben kiemelte: "ez a film a nyugati és a keleti világ találkozásáról is szól, egyrészt van a tradicionális buddhista vonala, másrészt pedig ott van Ole Nydahl, egy modern, dán hippi története, aki később maga is láma lesz". Hozzátette, "kontrasztot képez, hogy megértsük és ráérezzünk: ez a két életfelfogás nagyon különbözőnek tűnik, ugyanakkor nagyon is összefügg".

A független filmként, angol-magyar koprodukcióban megvalósult Találkozás a Buddhával rendezője és producere György-Kessler Márta, forgatókönyvírói a rendező mellett Tobias Doerr és Adam Penny, koproducerei Adam Penny és Ferenczy Julianne, vágója Ash Jenkins, zeneszerzője pedig Simon Ravn.

A Találkozás a Buddhával premier előtt látható április 22-én, 19 órakor az Uránia Nemzeti Filmszínház dísztermében, az alkotók jelenlétében.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Jack London amerikai írót egyszer az orvos szigorú zöldségdiétára fogta, semmi mást nem ehetett.
 
Egy újságíró megkérdezte Mark Twain-t, igaz-e, hogy már hosszabb ideje dolgozik egy nagyobb lélegzetvételű színdarabon.
Aforizmák
„A halottak nemcsak azért halottak, mert megszűntek jelen lenni; akkor halottak, ha nem hatnak ránk."
Rainer Maria Rilke
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ