Magyar irodalmi napok Észtországban
Dátum: 2006. november 15., szerda, 13:44
Bartis Attila, Garaczi László, Háy János és Kukorelly Endre a vendégei a november 15. és 17. között zajló észtországi magyar irodalmi napoknak. A rendezvények ideje alatt az észt közszolgálati rádió naponta kétszer félórában közli a magyar írók műveit.

A Hogyan hangzanak a magyar szavak észt írók szájából című programot észt írók (Jan Kaus, Peeter Sauter, Jürgen Rooste, Asko Künnap) közreműködésével rendezik meg az Észt Írószövetség épületében az Irodalmi Szerdák című sorozat keretében november 15-én. Másnap a tartui Lutsu Színházban magyar-észt irodalmi felolvasóest lesz észt színészek közreműködésével. November 17-én délelőtt az írók a Tartui Egyetem hungarológiai tevékenységével ismerkednek, szemináriumon vesznek részt, majd délután az írók házában Kukorelly Endre tart előadást a kortárs magyar irodalomról.

A Magyar Irodalmi Napok hetében Tönu Mikiver előadásában a következő műveket olvassák fel észtül (naponta kétszer fél órában - 11.30-kor és 22.30-kor - magyar idő szerint egy órával korábban) az észt közszolgálati rádió /Folytatásos történet/ című műsorában (www.vikerraadio.ee):

- November 13. - Háy János: A harmadik fiú

- November 14. - Bartis Attila: A nyugalom (részlet)

- November 15. - Garaczi László: Pompásan buszozunk (részlet)

- November 16. - Háy János: Budapesti hidak - Erzsébet

- November 17. - Kukorelly Endre: TündérVölgy (részletek)

A rendezvény honlapja (észt nyelven): www.heemp.org/kirjandus

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A múlt század francia irodalmának egyforma büszkesége a két Dumas: apa és fia. Az öreg Dumas leghíresebb, legismertebb művei a „Három testőr" és a „Gróf Monte Christo" sorozat. A fiatal Dumas legjobb műve a Kaméliás hölgy, amely Puccini Traviata című operája szövegköny-vének alapjául is szolgált.
 
Goethe még diák korában gyakran sétált a város határain kívül is. Egyszer egy keskeny ösvényen járt éppen, amikor a vele éppen rossz viszonyban álló diáktársa jött szembe.
Aforizmák
„ Az ember legtöbbször nem azokat a kísértéseket bánja meg, amelyeknek engedett, hanem azokat, amelyeknek ellenállt."
Somerset Maugham
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ