Szépirodalmi Figyelő-díj
Dátum: 2007. május 9., szerda, 14:53
A Szépirodalmi Figyelő szerkesztősége 2004-ben díjat alapított, amelyet először 2005 februárjában osztottak ki. Idén a 2006-os díjat – a tavaly szemlézett művek szerzői közül – Temesi Ferencnek és Rentz Mátyásnak ítélte oda kuratórium.

A kuratórium tagjai:

Kalász Márton, a Magyar Írószövetség elnöke Fábri György, a Magyar Tudományos Akadémia kommunikációs igazgatója Szilágyi Márton irodalomtörténész, az ELTE BTK docense Pápay György, a Fiatal Írók Szövetségének alelnöke L. Simon László, a Szépirodalmi Figyelő leköszönő főszerkesztője Thimár Attila, a Szépirodalmi Figyelő főszerkesztője

A díjakat, valamint a Pető Hunor képzőművész tervezte bronzplaketteket 2007. május 9-én 18 órától a Magyar Írószövetség klubjában rendezett ünnepségen adják át.

Ugyanekkor adja át a FISZ, Fiatal Írók Szövetsége a tavalyi alkotói pályázatának díjait.

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Egy ragyogó filmötlet megírása kapcsán szóba került egy ismert író neve.
 
Kálmán Jenőnek, a XX. század aranyos humorú pesti írójának volt egy kutyája. Egy rendkívül okos puli, amelyről könyvet is írt, és amely a történelemben – legalábbis a kutyatörténelemben – egyedülálló dolgot művelt.
Aforizmák
„Nem a tudásban van a boldogság, hanem a tudás megszerzésében. "
Edgar Allan Poe
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ