Művészet és kultúra Luxemburgi Zsigmond korában
Dátum: 2006. március 14., kedd, 13:37
A magyarországi művészeti kiállítások hagyományainak fényében is példa nélküli nemzetközi tárlattal ünnepli alapításának 100. évfordulóját a Szépművészeti Múzeum. A Művészet és kultúra Luxemburgi Zsigmond korában című nagyszabású tárlat vasárnaptól látogatható.
A tárlat költségvetését, a bemutatott tárgyak jelentőségét, mennyiségét, és a kölcsönző múzeumok számát tekintve minden idők legnagyobb magyar múzeumi vállalkozásának tekinthető.  A világ 19 országának mintegy 100 gyűjteményéből kölcsönzött, csaknem 400 műtárgyat bemutató tárlat anyaga Luxemburgi Zsigmond magyar, majd német-római király, illetve császár (1387–1437) személyiségét és tevékenységét állítja középpontba.

A luxemburgi és magyar közös szervezésben megvalósuló kiállítás minden eddiginél teljesebben képet ad a korszak kultúrájáról, művészetéről. A június közepéig nyitva tartó tárlaton Zsigmond korának festészete, szobrászata mellett az ötvös- és aranyművészet, a kódexfestészet és a fegyverkészítés remekműveit mutatja be a múzeum.

A kép Luxemburgi Zsigmond korabeli portréja.

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Tanguy apó műkereskedésének kirakatába gyakran ki voltak téve fiatal művészek munkái. Egy járókelõ megpillantott a kirakatban egy Cézanne csendéletet, mely négy almát ábrázolt. Betért a kis üzletbe, s megkérdezte, mennyibe kerül a kirakatban lévõ kép?
 
A háború alatt egy brit kormányülésen egy miniszter azzal állt elő, hogy a hadiállapotra tekintettel nullázzák le a kulturális kiadásokat, és a felszabaduló összeget fordítsák fegyverekre.
Aforizmák
„Hazának mindig akkor nevezi magát az állam, ha tömegmészárlásra készül."
Friedrich Dürrenmatt
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ