A hús, mint kifejezőeszköz
Dátum: 2006. április 3., hétfő, 8:15
Akár antivegetáriánus kiállításnak is lehetne nevezni azt a tárlatot, ahol a bemutatott műremekek többsége valódi, hamisítatlan húsból készült.

Jan Fabre belga művész igencsak kedveli a húst, mint kifejezőeszközt - 2000-ben például egy klasszicista stílusú épület oszlopait öltöztette bacon-csíkokba - olvasható a ForUm című orosz nyelvű hírportálon.

A genti Modern Művészetek Múzeumában megnyílt tárlaton a látogatók a rántott húsból varrt blézerben gyönyörködhetnek, s megcsodálhatják a baconból készült sátrat, amelyben speciális húsos hálózsákok szolgálják a kényelmet.

A művész az ihletett alkotás során összesen 100 kilogramm húst, 15 kilogramm darált húst, néhány sonkát, valamint egy kis szalonnát használt fel. Az alkotások nem az örökkévalóságnak készültek, így a szomorú utókor csak a múzeumi katalógusokból ismerheti meg e hús-vér műremekeket.

(MTI-Panoráma)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Borogyin a híres orosz zeneszerző egyszer, amikor elment otthonról, egy cédulát tett az ajtajára ezzel a feírattal: „Egy óra múlva jövök haza."
 
A híres debreceni komikus az ország másik végében szerepel. Szünetben bemegy az öltözőjébe egy felhevült anya a lányával, és lelkesen mondja:
Aforizmák
„ Az, hogy egy tojásra azt mondom, hogy büdös, nem jelenti azt, hogy jobbat tudok helyette tojni."
George Bernard Shaw
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ