Egy megélt század lenyomata
Dátum: 2006. április 6., csütörtök, 12:01
2006. április 6-án, csütörtökön, vagyis ma 17-órakor lesz a megnyitója a Kor-képek című kiállításnak a Budapest Galériában. A rendezvényt Szakolczay Lajos író nyitja meg.
Kiállító művészek:

Almásy Aladár - Balla Margit - Baranyay András - Barta János - Berentz Péter
Eszik Alajos - Ferdinánd Judit - Formanek Barbara - Gacs Gábor - Germán Fatime
Hertay Mária - Horváth Kinga - Kádár János Miklós - Kádár Kata - Keresztes Dóra
Kocsis Imre - Kőnig Frigyes - Kőnig Róbert - Madácsy István - Molnár Gabriella
Nagy Csaba - Olajos György - Orosz István - Rácmolnár Sándor
Rádóczy-Gyarmathy Gábor - Révész Napsugár - Somorjai Kis Tibor
Sulyok Gabriella - Takács Márton - Vagyóczky Károly
A kiállítás a megélt század lenyomata. A harminc teljesen különböző korú, felfogású képzőművész grafikai lapjain megjelenítve. A technikák változatossága is a kor sokszínűségét tükrözi, igényes szakmai követelmények alapján.

Cím: Budapest Kiállítóterem (1056 Budapest, Szabad sajtó út 5.)
Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A XIX. század végén a lengyel komponista és zongoraművész, Moritz Moszkowski Bécs utcáin sétálgatott a Rimszkij-Korszakov-tanítvány Alekszandr Glazunov társaságában.
 
A nagy színésznek egy darabban fel kellett olvasni egy levelet, ezért sosem tanulta meg a levél szövegét. A fiatal, kezdő színész, aki a levélhozó inast játszotta, úgy gondolta, megtréfálja híres kollégáját és a jelenetbe a megírt levél helyett egy üres papírt vitt be.
Aforizmák
„ Azt mondották, hogy a múltat még Isten sem tudja megváltoztatni: a történetírók képesek rá, és talán ezért is tűri meg őket az Isten, mert e tekintetben hasznára lehetnek"
Samuel Butler
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ