Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Öblös szellentések viharában
Dátum: 2006. május 25., csütörtök, 7:39
Sztrájkhangulat érlelődik a londoni Tate Modern galériában szellentések miatt.
Nem a látogatók, hanem a teremőrök orroltak meg a műre, mert műrõl van szó, ugyanis ez a szellentéssorozat nem szimpla mezei, hanem kiállított darab.
Látni persze nem lehet, és az orrokat mellõzve, csakis a füleket vette célba alkotója, Martin Creed, aki nem elõször produkál meghökkentõt. A szellentéseket nem élõben kapják a látogatók, hanem csupán magnóról, a művész 9 perces hanganyagot produkált önerõbõl mikrofonba, azaz komoly - vagy komolytalan - stúdió munka eredménye a felvétel, amely azonban nem csupán 9 percen át szól, hanem egész nap, mivel végtelenítve játszódik le a magnón. És megy a teremõrség agyára. Hiába váltják egymást félóránként - más-más teremben teljesítve szolgálatot -, az öblös szellentések a galéria egyik szárnyának egészében hallhatók. „Borzalmas" - összegezte műkritikáját az egyik teremõrnõ. A galéria vezetése ugyanakkor védelmébe vette a szélművészeti produktumot. „A nálunk kiállított művek közül sok eredendõen provokatív. Nem katedrálisban vagyunk, amelyben szent relikviák elõtt kell térdepelni" - mondta Vicente Todoli, a Tate Modern igazgatója. A gázgazda Creed egyébként nem akárki, 2001-ben õ nyerte el a legjelentõsebb kortárs brit képzõművészeti díjat, és az azzal járó 8 millió forintnyi összeget. A neves brit képzõművészeti kritikusokból, művészetpártolókból, galériaigazgatókból álló zsűri A fények kigyulladnak és kihunynak című „Creedóért" ítélte neki, amely nem állt másból, mint öt másodpercenként kigyulladó meg elalvó villanykörtékbõl egy szobában. Creed javára írandó, hogy mostani szellentései között is van szünet, ugyanakkor 9 percenként csak önmagát ismétli. (MTI-Panoráma)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A nagy angol író, Bernard Shaw utazásai során az egyik kis város határában az ég felé tekintő és könyörgő társasággal találkozott. Megkérdezte tőlük, hogy mit csinálnak.
Alexandre Dumas egyik leghíresebb regénye A három testőr. A regényben címe ellenére mégis négy testőr szerepel: Athos, Porthos, Aramis és D'Artagnan. Egy olvasó meg is írta Dumas-nak, hogy a regény címében tévedett, mire az író így válaszolt:
Aforizmák
„ ...nem mindenki oroszlán, aki az akar lenni."
Hugo
|
|