A Biblia képeken
Dátum: 2006. agusztus 22., kedd, 8:26
A Biblia világa címmel nyílik képzõművészeti kiállítás augusztus 29-én, kedden a Home Galériában.

                    

Kertész Csaba, a galéria tulajdonosa elmondta, hogy a legújabb kori magyar festészet és szobrászat olyan nagyságainak bibliai tárgyú munkáit vonultatják fel a tárlaton, mint a klasszikus avantgardnak tartott Bortnyik Sándor, a rokokós hangulatú képeket festõ Gulácsy Lajos, a Nyolcak nevű művészcsoport alapítója, Kernstok Károly, Ferenczy Károly és Iványi Grünwald Béla, aki a nagybányai művésztelepen alkotott. Az Európai Iskola egyik emblematikus figurája, Molnár C. Pál az Új-szövetség jeleneteit festette meg, míg Tóth Menyhérttõl az Angyali üdvözlet című kép látható.

Bálint Endre fölkérésre az úgynevezett Jeruzsálemi Bibliát illusztrálta. Ez a könyv 1957-ben, Párizsban jelent meg elõször. A művész több mint 1600 fekete, arany és fehér képpel, valamint 43 egész oldalas színes táblával illusztrálta a szöveget. A kiállítás látogatói is belelapozhatnak a híres „Bálint-Bibliába".

                     

Csernus Tibortól, a Párizsban élõ festõművésztõl két Ó-szövetségi jelenet látható, de Wahorn András és Deim Pál egy-egy művei ott lesz a kiállításon.

A szobrászok közül Bokros Birmann Dezsõ, Vilt Tibor, Schaár Erzsébet, Jakovits József bibliai tárgyú kisplasztikáit, a tárlókban pedig XVI. és XVII. századi biblia ritkaságokat csodálhatnak meg az érdeklõdõk.

Kertész Csaba elmondta még, hogy a tárlatot a tehetséges, fiatalon elhunyt Tácsik János festõművész emlékének ajánlják. A művész Szenvedõ Krisztus című képe is ott lesz a galéria falán.

A Home Galéria kiállítása október 14-ig látogatható a II. kerület, Csévi utca 7. alatt.

(MTI-Panoráma)

Képek: www.homegaleria.hu

 

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
 
Tanguy apó műkereskedésének kirakatába gyakran ki voltak téve fiatal művészek munkái. Egy járókelõ megpillantott a kirakatban egy Cézanne csendéletet, mely négy almát ábrázolt. Betért a kis üzletbe, s megkérdezte, mennyibe kerül a kirakatban lévõ kép?
Aforizmák
„Az egyetlen hasznos hazugság a gyógyszer."
Platón
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ