Összeérő arc
Dátum: 2006. agusztus 31., csütörtök, 12:27
Szeptember 6-án 20-órakor lesz Palkó Tibor: Összeérő arc című kiállításának megnyitója a Godot Galériában. A rendezvényt Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész nyitja meg.

„ Palkó Tibornak mai, a harmadik évezred küszöbén alkotott képeinek légkörét a kiváló festőművész abbéli bizonyossága is meghatározza, hogy a formai eszközökben való válogatás nem feltétlenül az elismertetés, a művészi önazonosság megteremtését kell szolgálja, hanem sokkal inkább a hiteles megszólalás eszköze, legyen szó bármiről, magánéletről, álomról vagy látomásról, irodalmi élményről vagy éppen ismert képzőművészeti témákról." Vécsi Nagy Zoltán

                   

„.. az ember attól az, ami, hogy önmagánál többre képes, többet tud adni, mint ami fizikai valójából következne; a művész pedig abban különbözik a nem-művészektől, hogy luxus-emlékei vannak. Ilyen egyszerű.(?) Hát mi itt bővelkedünk luxus-emlékekben és az egymásnak szánt adományokban." Dr. Keserü Katalin


                 További információ: http://www.godot.hu

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Örkény István a XX. század derekán alkotott. Az akkori kor (főként a politikai réteg) nem nagyon ismerte el munkásságát, sőt, nem nagyon kedvelte azt. Ezért aztán Örkény úgy döntött, hogy önként felhagy hivatásával, s megpróbálkozik az újságírással.
 
Úgy látszik a tehetséget, a zseniket máshol sem becsülik meg. Amikor Robert Burns meghalt, nem sokkal temetése után márványemlékművet állítottak neki.
Aforizmák
„ Csak azon volna szabad csodálkoznunk, hogy tudunk még csodálkozni."
La Rochefoucauld
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ