Amerika legrégibb írásos maradványa
Dátum: 2006. szeptember 15., péntek, 8:40
Az amerikai kontinens feltehetően legrégibb írásos emlékére bukkantak Mexikó délkeleti részében, Veracruxban a latin-amerikai ország régészei - jelentette csütörtökön a Science című tudományos folyóirat.

A mexikói régészek szerint a 21x36 centiméteres, 12 kilogramm súlyú ködarabon fennmaradt írásjelek a Krisztus elõtti elsõ évezredbõl származnak. Eddig a Tabasco mexikói szövetségi államban, San Andrés romvárosban talált, feltehetõen Krisztus elõtt 650-bõl származó maradványokat tekintették az Újvilág legrégebbrõl fennmaradt írásos emlékének.

Veracrux - akárcsak San Andrés is - az úgynevezett olmék preklasszikus kultúra hazája volt, amely Krisztus elõtt 1500-tól alakult ki a Mexikói-öböl partvidékén és Közép-Amerika legrégebbi fejlett kultúrájának számított. Hogy azonban a talált kõdarabon látható 62 jel valóban írás-e, az a Science tudósítása szerint még nem világos.

Günter Dreyer, a kairói székhelyû Német Régészeti Intézet igazgatója szerint a világ eddig ismert legrégebbi írására Egyiptomban találtak, amely a Krisztus elõtti 3200 és 3300 közötti idõkbõl maradt fenn és fonetikusan olvasható.

(MTI-Panoráma)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Amikor a náci csapatok megszállták Magyarországot, számos más művésszel együtt Salamon Bélát is elfogták, és elhurcolták a Svábhegyre, a magyar Gestapóhoz.
 
Egy ragyogó filmötlet megírása kapcsán szóba került egy ismert író neve.
Aforizmák
„ Különbözöm, tehát vagyok."
Ignotus
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ